Vibro Master 4000. Siedmiorzędowy agregat Kongskilde

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Tomasz Bujak | bujak@rpt.pl
26-02-2015,14:20 Aktualizacja: 07-03-2015,16:45
A A A

Nowa seria zaczepianych agregatów uprawowych Kongskilde Vibro Master 4000, to narzędzia zapełniające lukę powstałą pomiędzy zawieszanym agregatem Vibro Master 3000 i nową serią agregatów Germinator Pro.

Vibro Master 4000 to agregat do pracy na glebie zaoranej, którą przygotowuje pod zasiew. Nowa seria tych narzędzi będzie dostępna w szerokościach roboczych: 6, 7, 8 i 9 m.

Agregat podzielony jest na kilka sekcji uprawowych. Pierwszą jest hydraulicznie regulowana brona wyrównująca. Jej sprężyste zęby o nazwie Vibro Level, rozgarniają i wyrównują glebę oraz rozbijają bryły. Za broną wyrównującą pracuje 7 rzędów zębów sprężystych Vibro Super S, rozstawionych co 7,5 cm. Jak zapewnia producent efektywnie mieszają, spulchniają i rozdrabniają glebę. Za sekcją uprawową, można zamontować różne kombinacje wałów do wyrównywania i konsolidacji gleby.

Głębokość pracy agregatu jest kontrolowana poprzez układ jezdny, czyli cztery tandemowe koła, które sterowane są hydraulicznie.

Agregat jest przeznaczony dla upraw takich jak m.in. zboża, kukurydza, czy groszek. Vibro Master 400 będzie dostępny w sprzedaży najprawdopodobniej od początku sierpnia 2015 r.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu