Siewnik punktowy Väderstad Tempo z centralnym zbiornikiem nasion

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Tomasz Bujak | bujak@rpt.pl
26-11-2019,7:00 Aktualizacja: 25-11-2019,13:49
A A A

Väderstad wprowadza do zaczepianych siewników Tempo L, centralny zbiornik na nasiona, który ma na celu zwiększenie wydajności tej szybkiej maszyny siewnej.

 

Centralny zasobnik na nasiona ułatwia pracę operatorowi, który nie musi uzupełniać poszczególnych zbiorników nasiennych sekcji roboczych i przyspiesza pracę, ponieważ operator nie musi napełniać każdej sekcji wysiewającej oddzielnie, lecz tylko duży centralny zbiornik nasienny o pojemności 3000 litrów. Nasiona są z niego rozprowadzane do każdej sekcji. Jak podaje producent, dzięki funkcji centralnego zasypu operator jest w stanie obsiać większy obszar, nie tracąc czasu na częste uzupełnianie zasobników przysekcyjnych.

 

Pokazy polowe Väderstad

Väderstad zorganizował pokazy polowe

Väderstad Polska wraz z dilerem Agrimasz zorganizowali pokazy polowe maszyn i narzędzi uprawowych Väderstad. Impreza odbyła się w końcu czerwca 2019 r. na polach w miejscowości Kaczynos k. Malborka. Maszyny pracowały z ciągnikami marki...

Pneumatyczny transport nasion

Do transportu nasion w systemie centralnego zasypu wykorzystano sprężone powietrze. Gdy nasiona trafiają do układów dozujących, opatentowany system PowerShoot wstrzeliwuje nasiona do gleby. W nową funkcję centralnego zbiornika zasypu wyposażone zostaną siewniki grupy Tempo L: Tempo L 12, Tempo L 16, Tempo L 18 i Tempo L 24. W tej grupie znajdują się więc maszyny mające od 12 do 24 sekcji wysiewających.

Wyposażony w nową funkcję siewnik Tempo L trafi na rynek na początku 2021 roku.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement