
Merlo Panoramic 27.6 Plus
merlo_panoramic_27.6_plus_1
Mimo wprowadzenia silnika z bardziej zaawansowanym układem filtracji spalin maluch z logo Merlo nic nie stracił ze swoich bardzo kompaktowych wymiarów. Fot_firmowe
W gamie najmniejszych ładowarek teleskopowych producent z włoskiego Cuneo postanowił po latach zmienić serce. Motor z japońskiej stajni Kubota towarzyszył maluchowi marki Merlo od normy emisji spalin Stage IIIA aż do Stage IV.
Najnowszy standard czystości gazów wydechowych skłonił producenta z Cuneo do wprowadzenia amerykańskiej jednostki napędowej z logo Kohler. Moc znamionowa w kolejnej odsłonie modelu Panoramic 27.6 nie zmieniła i dalej wynosi 75 KM, jednak wyciskana jest z silnika o pojemności o 0,8 l mniejszej.
Co więcej, nowy diesel w celu spełnienia wymogów normy Stage V nie korzysta z systemów eEGR i SCR. Nie obyło się jednak bez filtra cząstek stałych DPF. Pozostały parametry modelu Panoramic 27.6 Plus nie uległy zmianie, a wśród nich maksymalny udźwig wynoszący 2,7 t oraz maksymalny unos ramienia 5,9 m.
Szerokość całkowita wynosząca 1,84 m oraz wysokość nie przekraczająca 2 m plasują maszynę w kategorii najbardziej kompaktowych sztywnoramowych ładowarek teleskopowych na rynku.
