Manitou Group - dwa brązowe medale targów SIMA

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Tomasz Bujak | bujak@rpt.pl
27-01-2019,13:45 Aktualizacja: 27-01-2019,14:02
A A A

Manitou Group, otrzymała dwa brązowe medale podczas ceremonii wręczenia nagród SIMA. Nagody otrzymała za funkcja Eco Stop dostępną w maszynach gamy MLT oraz rozwiązanie dotyczące recyklingu zużytych maszyn Manitou.

Członkowie jury nagrodzili system Eco Stop za jego „inteligentne” działanie i łatwość konfiguracji. Działanie systemu polega na automatycznym wyłączaniu silnika maszyny, pracującego zbyt długo na biegu jałowym i kiedy operator znajduje się poza kabiną. Czas „bezczynności” silnika jest konfigurowalny w zakresie od 1 do 30 minut. Funkcja Eco Stop została zaprojektowana w celu ograniczenia strat paliwa i nadmiernego, niepotrzebnego zużywania się silnika oraz jego podzespołów. Funkcja Eco Stop jest aktywowana i dezaktywowana poprzez naciśnięcie przycisku DSB (Double Switch Button znajdującego się w kabinie, w zasięgu ręki. Zdaniem producenta funkcja ta znacząco ogranicza trzy główne składniki całkowitego kosztu posiadania (odpowiadające 82% całkowitego kosztu posiadania), czyli: amortyzację maszyn, zużycie paliwa i kosty serwisu. - Dzięki gromadzeniu danych, z maszyn, stwierdziliśmy, że silnik spędza średnio od 15% do 30% czasu pracy na biegu jałowym, bez kierowcy w kabinie. 15-procentowe ograniczenie pracy silnika na biegu jałowym, dla jednej maszyny używanej przez 1000 godzin rocznie przez 3 lata, pozwala zaoszczędzić 4 500 euro – wyjaśnia Arnaud Sochas, kierownik linii produktów rolnych. System Eco Stop jest dostępny w prawie całej gamie ładowarek MLT, może być również instalowany w maszynach MLT produkowanych od września 2018 roku.

Mustang AL 608

Manitou - ładowarki przegubowe Mustang 608 i 708

Manitou wprowadza nową gamę ładowarek przegubowych o marki Mustang. W grupie tej są dwa modele: Mustang AL 608 i Mustang AL 708.   Mniejszy Mustang 608 napędzany jest 4-cylindrowym silnikiem Yanmar o pojemności 3,3 l i mocy 65 KM; większa...

Nagroda za rozwiązania recyklingowe
Druga nagroda wygrana przez grupę Manitou dotyczyła innego innowacyjnego rozwiązania: demontażu maszyn wycofanych z eksploatacji. Grupa Manitou chce promować recykling różnych elementów maszyny wycofanej z eksploatacji.
Ta procedura opiera się na trzech głównych obszarach: skupieniu organizacyjnym, które pozwala zredukować czas potrzebny do demontażu części maszyn nawet o 22%, zmniejszeniu TCO (z ang. Total cost of ownership - całkowity koszt posiadania) dla użytkowników poprzez zwiększenie wartości odsprzedaży ich maszyn. Ten główny obszar ma również na celu rozszerzenie działalności w obszarze "REMAN", czyli regenerowanych i używanych części zamiennych poprzez gromadzenie większej ilości części za pomocą łańcucha dostaw o zamkniętej pętli. Trzeci i ostatni obszar odnosi się do projektu analizy, który mierzy wpływ tej procedury na środowisko. - Dzisiaj żaden producent maszyn do obsługi materiałów nie wie, co stanie się z urządzeniem po zakończeniu jego eksploatacji. Musimy oferować odpowiedzialne i zrównoważone rozwiązania, a jednocześnie zmniejszać nasz wpływ na środowisko. Grupa Manitou ma nadzieję, że ostatecznie rozszerzy to podejście na użytkowników maszyn wycofanych z eksploatacji – informuje Maxime Deroch, prezes działu usług i rozwiązań grupy Manitou.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement