Rozrzutnki Pichon z ekranem dotykowym i Isobusem

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Tomasz Bujak | bujak@rpt.pl
28-05-2015,7:40 Aktualizacja: 28-05-2015,8:02
A A A

Francuska firma Pichon wyposaża swoje rozrzutniki obornika typoszeregu Muck Master, w dotykowy panel sterujący o nazwie Flowmeter. Ponadto maszyny tej marki zostały wzbogacone w system Isobus.

Flowmeter to swoisty regulator dawkowania naturalnych nawozów organicznych. Operator może w łatwy sposób, właśnie poprzez ekran dotykowy, określić dawkę nawozu na 1 ha. W wersjach rozrzutników wyposażonych w system ważenia, maszyna może dokładniej dawkować nawóz. Flowmeter ma możliwość współpracy z GPS-em.

Regulacje pod ręką

Dzięki panelowi operator ma pod ręką regulację dawkowania, odczyt prędkości przejazdu, regulację prędkości przesuwu taśmy przenośnika podłogowego oraz licznik powierzchni. Panel sterujący Flowmeter pozwala także na programowanie i zapamiętywanie wykonywanych operacji nawożenia na poszczególnych polach. Można zapisać w pamięci urządzenia kilka przydatnych później danych, szczególnie kiedy pracujemy w usługach. Jest to m.in. rodzaj rozrzucanego nawozu, jego ciężar objętościowy, dawka i szerokość rozrzutu.

Isobus pozwala na sterowanie poprzez GPS

W rozrzutnikach Pichon jest także dostępne sterowanie poprzez system Isobus. Wystarczy połączyć wtyczkę systemu rozrzutnika z gniazdem Isobus w ciągniku.

Ten system pozwala także na połączenie z GPS, co ułatwia poruszanie się po polu i poprawia precyzję aplikacji nawozów. Zastosowanie możliwości sterowania dawką poprzez GPS pozwala uniknąć przedawkowania i odciąża operatora. Maszyna podłączona w ten sposób z ciągnikiem i wspierana przez sygnał z systemu pozycjonującego, po dotarciu do końca pola, zatrzyma automatycznie przesuw taśmy przenośnika podłogowego maszyny.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement