Symulator kombajnu zbożowego - srebro Agritechnica 2015

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Prof. Jacek Przybył, UP w Poznaniu
25-01-2016,7:10 Aktualizacja: 25-01-2016,11:56
A A A

Symulator kombajnu zbożowego John Deere GoHarvest Premium otrzymał srebrny medal targów Agritechnica 2015.

Według firmy John Deere, wzorem kierowców Formuły I, także operatorzy kombajnów zbożowych powinni przygotować się do żniw na symulatorze. Nieprawidłowa obsługa kombajnu zbożowego może bowiem doprowadzić do poważnych awarii maszyny. Koszty spowodowane przestojem, szczególnie w przypadku wysokowydajnego kombajnu, mogą być bardzo wysokie. Dlatego tak ważne są szkolenia operatorów w zakresie obsługi maszyny.

Zürn i-flow, czyli bezstopniowa zmiana ustawień zespołu żniwnego

Bezstopniowa zmiana ustawień hedera - srebro Agritechnica 2015

Firma Zürn jest uznanym i innowacyjnym producentem zespołów żniwnych. Jej innowacyjność została nagrodzona srebrnym medalem targów Agritechnica 2015 za nowej generacji zespół żniwny i-Flow z napędem elektrycznym...

Może w tym pomóc symulator kombajnu zbożowego John Deere GoHarvest Premium, który umożliwia całoroczne szkolenie operatorów. Symulator jest wyposażony w oryginalne siedzisko kombajnu i po raz pierwszy rzeczywisty panel obsługowy, a siedzący na nim operator ma dostęp do trzech ekranów, na których wyświetlane jest bardzo realne środowisko pracy. Dzięki zastosowaniu nowoczesnego oprogramowania, w tym graficznego, można przekazywać uczącemu się rzeczywistą obsługę maszyny i praktyczną wiedzę dotyczącą zbioru. Moduły uczące pozwalają na trening umiejętności z powtórzeniami i z uwzględnieniem narastania stopnia trudności. Umożliwia to poznanie maszyny od podstaw, jej funkcji i ćwiczenia użytkowania od jazdy po drodze, przez manewrowanie, montażu i demontażu osprzętu, regulację ustawień kombajnu, zbiór plonu na polu, aż po jego wyładunek na przyczepę. Szkolenie obejmuje też czynności obsługowe.

Symulator można zamontować w placówce dystrybutora firmy, urządzenie mogą też wynająć klienci.

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie RPT
4/2024

Polska premiera siewnika Amazone Precea TCC 9000

Tendencje na światowym rynku techniki rolniczej

Jak powstał agregat do pasowej uprawy konopi?

John Deere współpracuje ze SpaceX

 PRENUMERATA (płatność elektroniczna) RPT

 

9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu