Zetor w Zambii

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Krzysztof Płocki | plocki@rpt.pl
07-05-2017,11:55 Aktualizacja: 07-05-2017,13:01
A A A
Zambia jest kolejnym krajem afrykańskim, do którego Zetor Tractors będzie eksportować swoje ciągniki. Partnerem handlowym czeskiej marki na tym rynku  jest firma Agriserve Agro.
 
Zetor będzie dostarczać do Zambii traktory o mocy od 100 do 150 koni mechanicznych  z linii modelowych Proxima i Forterra. Zostaną również zapewnione dostawy części zamiennych.
 
- W interesie obu firm leży zapewnienie naszym klientom doskonałego serwisu. Dlatego przez pierwsze dwa lata współpracy Agriserve Agro zatrudni czeskich techników z firmy Zetor Tractors, którzy będą stopniowo przekazywać swoją wiedzę zambijskim kolegom - wyjaśniła Margaréta Víghová, dyrektorka Działu Komunikacji Korporacyjnej Zetor tractors.
 
Ciągniki Zetor

Zetor w Chorwacji

Zetor podpisał 5-letnią umowę dotyczącą sprzedaży ciągników tej marki na rynku chorwackim. Partnerem czeskiego producenta traktorów została firma POD proizvodnja opruga.   POD proizvodnja opruga jest rodzinną chorwacką firmą...
 
Symbolicznym potwierdzeniem nawiązania współpracy było przekazanie pierwszych ciągników nowym właścicielom  podczas targów Agritech EXPO 2017, które odbyły się w w zambijskiej Chisambie od 27 do 29 kwietnia 2017 r. Stało się to w obecności czeskiego ministra rolnictwa Mariana Jurečki, czeskiego ambasadora w Zambii Radka Rubeša oraz pozostałych członków delegacji naszych południowych sąsiadów.
 
- Stosunki handlowe pomiędzy Republiką Czeską i Zambią mają wieloletnią tradycję. Cieszy mnie, że przyszłą współpracę zaczniemy pogłębiać wspólnie z przedstawicielami czeskich firm właśnie podczas tej misji. Wzajemny handel między obydwoma krajami stwarza wiele nowych możliwości, a ja wierzę, że przynajmniej niektóre z nich wykorzystamy - powiedział Marian Jurečka Minister Rolnictwa Czech.
 
Zetor nie po raz pierwszy prowadzi handel w Zambii. Nową współpracą nawiązuje do dawniejszego eksportu traktorów, który został przerwany w 2000 roku. Wówczas do Zambii dostarczono niemal siedemset maszyn, a największe zamówienia były realizowane w latach 
1979–1983. Zetor Tractors stara się rozwijać współpracę z rynkami afrykańskimi i obecnie prowadzi rozmowy w kolejnych krajach. 
 
Osiemdziesiąt procent mieszkańców Zambii zajmuje się rolnictwem i hodowlą. Najwięcej uprawia się w tym kraju kukurydzy, trzciny cukrowej i pszenicy. Uprawia się tu także soję, bawełnę, tytoń i warzywa. Na farmach dominuje hodowla drobiu, trzody chlewnej, bydła i ryb. Produkt krajowy brutto Zambii wynosi niecałe 27 miliardów dolarów amerykańskich.
Poleć
Udostępnij
Skomentuj