Ursus wydrukuje elementy wyposażenia dzięki drukarce 3D

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
24-08-2016,10:30 Aktualizacja: 24-08-2016,11:13
A A A

To, co jeszcze kilkanaście lat temu wydawało się fantazją, dziś staje się rzeczywistością. Druk 3D przebojem wdziera się do fabryk na całym świecie i wszystko wskazuje na to, że będzie coraz popularniejszy także w produkcji maszyn oraz urządzeń rolniczych.

Lubelska firma Infinium 3D stworzyła jedyną w swoim rodzaju drukarkę trójwymiarową dla Ursusa.

To prawdopodobnie największe tego typu urządzenie w Polsce. Drukarka powstała na specjalne zamówienie i ma wymiary 2/2/1,4 m. Drukuje w najpopularniejszej technologii FDM z różnego rodzaju plastików - informuje "Dziennik Wschodni".

ursus c380

Ursus C-380 lipcowym liderem

Nowa odsłona legendarnej serii „C” ciągników Ursus spotkała się z dobrym odbiorem rolników. W lipcu tego roku Ursus C-380 znalazł się na pierwszym miejscu wśród kupionych nowych traktorów.    ...
Już wiadomo, że urządzenie pozwoli przyspieszyć proces prototypowania nowych rozwiązań stosowanych w ciągnikach. 

Supernowoczesna drukarka wydrukuje różne elementy wyposażenia, m.in.: reflektory, kierownice, gałki zmiany biegów czy gumowe dywaniki.

- Ale gotowe części będą powstawały tradycyjnymi sposobami. W przypadku liczonej w tysiącach sztuk produkcji seryjnej koszt jednostkowy będzie niższy niż przy wykorzystaniu druku 3D. Ale w przypadku wersji limitowanych jak najbardziej będzie możliwe drukowanie poszczególnych elementów na drukarce - mówi "Dziennikowi Wschodniemu" Tomasz Zwolan, prezes Infinium 3D.

Prace nad powstaniem wyjątkowej drukarki trwały od początku maja. Urządzenie trafi do Ursusa na początku przyszłego tygodnia, wtedy też pracownicy producenta ciągników zostaną przeszkoleni przez konstruktorów drukarki. Pierwsze elementy zostaną wydrukowane przy użyciu nowej drukarki w ciągu najbliższych dwóch miesięcy - podaje Polskie Radio Lublin.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj