Ursus sprzedał fabrykę w Opalenicy Trioletowi

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Krzysztof Płocki | krzysztof.plocki@rpt.pl
03-03-2020,15:10 Aktualizacja: 03-03-2020,15:08
A A A
Fabryka Ursusa w Opalenicy została kupiona przez Trioliet Polska za 6 mln zł. Dodatkowo nasz producent ciągników otrzymał pieniądze za "produkcję w toku", podzespoły, materiały i towary, ale tej kwoty nie podano.
 
Przedstawiciele Ursusa i Trioliet Polska stosowne dokumenty podpisali 28 lutego 2020 r. Był to akt notarialny w formie przyrzeczonej umowy sprzedaży. Transakcja ta została zaplanowana już w 2019 roku, kiedy to Ursus informował o zamiarach sprzedaży za minimum 5,8 mln zł zakładu w Opalenicy i za minimum 20 mln zł fabryki w Dobrym Mieście. Pierwsza część planu została więc zrealizowana ponad założenia.
 
ursus, produkcja ciągników rolniczych, Sąd Rejonowy w Olsztynie

Ursus złapie oddech? Sąd otoczył spółkę ochroną

Aktualna kondycja spółki jest stabilna. Żadne kroki związane z procesem ogłaszania upadłości nie są w tej chwili rozważane - zapewnił w "Raporcie bieżącym" Zarząd Ursus S.A. Ostatnie miesiące to dla znanego producenta maszyn...
 
Ursus od dłuższego czasu ma kłopty i to duże. Jest na skraju bankructwa i próbuje znaleźć inwestora, co wydaje się być jedynym wyjściem z tej gardłowej sytuacji. Niestety na razie nikt nie zdecydował się na taki krok, co źle wróży naszemu znanemu producentowi ciągników. Sprzedaż jednej z fabryk i niedawne połączenie Ursusa i Ursusa Bus niewiele pomaga i raczej jest to gra na czas, niż perspektywa powrotu do produkcji ciągników rolniczych w skali sprzed kilku lat.
 
Oczywiście w komunikatach prasowych Ursusa czytamy, że sytuacja spółki jest stabilna. Trudno jednak się z tym zgodzić, bo fakty mówią same za siebie. W 2018 roku Ursus zarejestrował w Polsce 354 nowe ciągniki, a w zeszłym o 148 sztuk mniej. Nie można tego tłumaczyć tylko słabą koniunkturą zakupową, bo spadek udziału w rynku licząc rok do roku wyniósł 1,5% - z 3,9% do 2,4%.
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi aktualnościami.