Żywca jest za dużo. Ceny tuczników maleją

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
05-10-2017,13:30 Aktualizacja: 05-10-2017,12:40
A A A

Tuczników na rynku jest za dużo. Jak informują analitycy Krajowego Związku Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej podaż już czwarty tydzień przewyższa popyt i właśnie dlatego w tym czasie obserwujemy nieustanny spadek cen.

Tuczniki w krajach Unii Europejskiej są obecnie w nadpodaży. Presja ze strony zakładów ubojowych występuje już czwarty tydzień. Zdaniem analityków KZP-PTCH nic nie zapowiada zmian w najbliższym czasie.

asf, badania laboratoryjne krwi, PIW-et PIB, hodowcy świń

ASF. Hodowcy czekają na wyniki badań laboratoryjnych 5-11 dni

Hodowcy i producenci trzody chlewnej, w których gospodarstwach pobrano próbki krwi do badań laboratoryjnych w kierunku występowania wirusa ASF czekają na wyniki od 5 do 11 dni. Wcześniej były to zaledwie 3 dni. Hodowcy są...

 

Cena tuczników w Niemczech ponownie spadła, tym razem do poziomu 1,50 euro za kilogram w wadze poubojowej ciepłej tj. około 6,43 zł/kg.

Tuczniki w Niemczech są więc tańsze o kolejne 3 centy w porównaniu z poprzednim tygodniem. W ciągu ostatniego miesiąca zmalały one łącznie o 20 eurocentów.

Spożycie wieprzowiny w Niemczech w tym tygodniu, jak informuje KZP-PTCH, jest jednak nieco większe ze względu na liczne imprezy związane ze świętem państwowym tj. zjednoczeniem Niemiec. Stąd rynek jest tam dobrze zaopatrzony, a konsumpcja wykazuje lekkie wzrosty

Wieprzowina w Niemczech w kolejnych tygodniach ma być również promowana po to, aby załagodzić skutki drastycznego spadku ceny.

Tuczniki tanieją również w innych krajach Wspólnoty. W ubiegłym tygodniu w Hiszpanii ich cena zmalała o 7 centów. Wpłynął na to sezonowy wzrost podaży żywca oraz masy ubojowej tych zwierząt.

Producenci tuczników prawdopodobne po wielu tygodniach bardzo dobrej koniunktury na rynku muszą się pogodzić z nieco niższymi cenami. Mimo to sytuacja nadal pozostaje w miarę dobra.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 2/2022

Hoduj z głową świnie:

-Tuczniki drożeją

-Okres jałowienia loch

-Dobrostan prosiąt ssących

-Biodostępność mineralnych

-Temat ASF wciąż aktualny

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 2/2022

Hoduj z głową bydło:

-Postaw na dobrostan

-Dobre kiszonki to obowiązek

-Przygotować cielęta do opasu

-Suchy TMR w odchowie cieląt

-Czopy dostrzykowe

PRENUMERATA