Zatrzymaj ASF. Rusza kampania EFSA

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
08-09-2020,10:05 Aktualizacja: 08-09-2020,10:02
A A A
Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) uruchamia kampanię pt. "Zatrzymaj ASF". Jej działania są oparte na trzech filarach: wykrywaniu, zapobieganiu i zgłaszaniu. 
 
EFSA rozpoczęła szeroko zakrojoną kampanię, której celem jest podniesienie świadomości i pomoc w powstrzymaniu rozprzestrzeniania się afrykańskiego pomoru świń (ASF) w południowo-wschodniej Europie, informuje portal 3trzy3.pl.
 
Kampania ma objąć dziewięć krajów, które zostały nazwane "regionami budzącymi obawy" ze względu na bliskie położenie z państwami, w których występuje wirus ASF. 
 
dziki, przypadek asf, wirus asf, afrykański pomór świń w Polsce, padłe dziki, odstrzelone dziki, GLW, populacja dzików

ASF zabija dziki, a ich populacja rośnie

Główny lekarz weterynarii potwierdził wystąpienie 51 nowych przypadków afrykańskiego pomoru świń (ASF) u dzików na terytorium Polski. Inspekcja Weterynaryjna w dniach od 28 sierpnia do 3 września potwierdziła 51 nowe przypadki...
Wśród nich znajduje się Albania, Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Grecja, Kosowo, Czarnogóra, Macedonia Północna, Serbia i Słowenia.
 
Celem działań jest podniesienie świadomości i zrozumienia choroby, co ułatwi jej zwalczanie. 
 
EFSA chce nawiązać współpracę z organizacjami weterynaryjnymi, stowarzyszeniami łowieckimi, grupami rolników, celnikami, strażą graniczną, samorządami lokalnymi, operatorami turystycznymi i podróżnymi.
 
Kampania jest uzupełnieniem pracy Komisji Europejskiej i innych organizacji międzynarodowych zmierzających do wyeliminowania ASF w Europie.
 
 
  • Więcej informacji na temat afrykańskiego pomoru świń znajdziesz w najnowszym wydaniu magazynu Hoduj z Głową Świnie. ZAPRENUMERUJ
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2020

Hoduj z głową świnie:

-Jaka kukurydza dla świń?

-Sposób na niski FCR

-Nowy szczep świńskiej grypy

-Na gryzonie w chlewni

-Chlewnia na 80 loch

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 5/2020

Hoduj z głową bydło:

-Deratyzacja w oborze

-Korzyści z matek buhajów

-Różna sposoby alkalizowania

-Z racic na wymię

-Zespół Tłustej Krowy

PRENUMERATA