Wirus ASF rozprzestrzenia się w Chinach

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
22-08-2018,13:30 Aktualizacja: 22-08-2018,11:55
A A A
Ognisko afrykańskiego pomoru świń (ASF) nr 3 potwierdzono w Chinach w odległości 1000 km od pierwszego i 500 km od drugiego. W gospodarstwie, w którym wykryto wirusa utrzymywano ponad 600 świń.
 
Wirus ASF po raz trzeci zaatakował trzodę chlewną w Chinach. Ognisko choroby odnotowano w Lianyungang, prowincja Jiangsu, około 500 km na wschód od drugiego wybuchu i około 1000 km na południowy zachód od pierwszego. 
 
W gospodarstwie utrzymywano 615 świń, z których 88 padło, a pozostałe zostały zabite i zutylizowane. 
 
odszkodowania, ASF, trzoda chlewna, strefa ASF

Uzyskanie odszkodowań w strefach ASF nie jest takie łatwe

Wystąpienie ogniska afrykańskiego pomoru świń (ASF) w gospodarstwie wiąże się z koniecznością likwidacji całego stada. W takim przypadku rolnicy mogą liczyć na odszkodowania od państwa, ale jeżeli pojawią się jakieś uchybienia ich wypłaty są...
 
Jak informuje portal 3trzy3.pl pierwsze ognisko zostało zgłoszone 1 sierpnia w dwóch gospodarstwach tego samego właściciela w mieście Shenyang, prowincja Liaoning. Drugie ognisko potwierdzono w rzeźni w Zhengzhou w prowincji Henan. 
 
Jak ustalono świnie trafiły tam z targu zwierząt znajdującego się w Jiamusi, w odległości ponad 2000 km, w prowincji Heilongjiang graniczącej z Rosją w północno-wschodniej części kraju. Trzecie ognisko zgłoszono 15 sierpnia.
 
Niepokoi fakt, że potwierdzone dotychczas ogniska znajdują się w znacznej odległości od siebie, a obecność chorych zwierząt w rzeźni i na targu dają wyobrażenie o wielkości problemu.
 
  • Tematy związane z hodowlą i produkcją trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2021

Hoduj z głową świnie:

-Pogłowie zmalało

-Ważny smak i zapach paszy

-Stosowanie enzymów w paszach dla prosiąt

-Prąd z gnojowicy

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 5/2021

Hoduj z głową bydło:

-Zaburzenia rozrodu

-Na dobry start

-Inwestuje w kolejne roboty

-Monitoring kiszonek

-Krowy lubią czochradła

 

PRENUMERATA