USA ogranicza eksport wieprzowiny

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
20-05-2019,12:00 Aktualizacja: 20-05-2019,11:25
A A A
Eksport wieprzowiny ze Stanów Zjednoczonych w pierwszym kwartale bieżącego roku był o 6 proc. niższy niż w ubiegłym roku. Wywóz ukształtował się na poziomie 600 268 mln ton, a jego wartość była o 14 proc. mniejsza.
 
Od połowy ubiegłego roku większość wieprzowiny z USA importowanej do Meksyku ma 20 proc. cło. Zostało ono nałożone w odpowiedzi na amerykańskie taryfy celne na import stali i aluminium. 
 
W wyniku tego w pierwszym kwartale roku eksport do Meksyku spadł o 13 proc. w ujęciu rocznym do poziomu 177 420 mln ton. Z kolei spadek pod względem wartości obniżył się aż o 29 proc. (261,9 mln dolarów), informuje portal 3trzy3.pl na podstawie www.usmef.org.
 
tuczniki, cena, Niemcy, trzoda chlewna

Niemcy podnieśli cenę tuczników o kolejne 4 centy

Cena żywca wieprzowego na niemieckiej małej giełdzie pozostała bez zmian. Z kolei na dużej giełdzie notowania wzrosły o 4 centy za kilogram wagi bitej ciepłej (wbc).   Niemcy opublikowały 14 maja notowania małej giełdy (ISW). Cena...
Stany Zjednoczone są nadal głównym dostawcą importowanej wieprzowiny do Meksyku. Jednak w tym roku to Kanada, Chile i Unia Europejska zdobyły większy udział w rynku. Jednocześnie krajowa produkcja wieprzowiny w Meksyku wzrosła.
 
Wieprzowina pochodząca z USA także boryka się z cłami odwetowymi nałożonymi przez Chiny, które podniosły całkowitą stawkę celną z normalnych 12 proc. do 62 proc.
 
Spowodowało to, że amerykańska wieprzowina nie może w pełni wykorzystać wzrostu popytu Chin na ten produkt. W marcu eksport USA do regionu Chin spadł o 20 proc. w porównaniu do ubiegłego roku, a jego wartość zmalała o 34 proc. (172,1 mln dolarów).
 
Japonia nie nałożyła żadnych nowych taryf na wieprzowinę z USA. Jednak dzięki nowym umowom handlowym woli sprowadzać mięso z Unii Europejskiej, Kanady i Meksyku.
 
W pierwszym kwartale eksport z USA do Japonii był o 9 proc. niższy niż w ubiegłym roku, a jego wartość spadła o 11 proc. (374,9 mln dolarów).
 
  • Tematy związane z hodowlą i produkcją trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 4/2021

Hoduj z głową świnie:

-Zastosowanie fotowoltaiki w chlewni

-Jak zabezpieczyć chlewnię przed ASF?

-Inteligentne rozwiązania w nowoczesnej tuczarni

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 4/2021

Hoduj z głową bydło:

-Mleko będzie drożeć?

-Energia z mleka i słońca

-Dobry GPS z żyta, czyli jaki?

-Kiszonki w żywieniu cieląt

-Jak zadbać o rozród krów?

PRENUMERATA