Sprawdź aktualną cenę tuczników i warchlaków w Niemczech

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
08-07-2021,11:00 Aktualizacja: 08-07-2021,9:33
A A A
Tuczniki na niemieckiej dużej giełdzie w 23. tygodniu potaniały o 9 centów za kilogram wagi bitej ciepłej (wbc). Przez kolejne 3 tygodnie ich cena nie uległa zmianie. 
 
Niemcy 7 lipca opublikowali notowania dużej giełdy. Cena tuczników, jak podaje portal warchlaki.com.pl, pozostała tam na poziomie 1,48 euro za kg wbc, co w przeliczeniu na polską walutę daje około 6,72 zł.
 
Cena ta utrzymuje się bez zmian przez ostatnie 3 tygodnie i obowiązuje ona od 8 do 14 lipca bieżącego roku. 
 
Dzień wcześniej (6 lipca) w Niemczech opublikowano notowania małej giełdy. Ma ona niewielką skalę obrotu, zwykle jest to 2-3 tysiące sztuk, co powoduje większe wahania cen. Ceny tam ustalane zazwyczaj odbiegają o kilka centów od wiodącego notowania dużej giełdy.
 
cena tuczników, trzoda chlewna, żywiec wieprzowy, niemiecka cena

Tuczniki od połowy czerwca tanieją

Średnia cena żywca wieprzowego w Unii Europejskiej pod koniec czerwca spadła o 2%. W Polsce tuczniki potaniały o 4,6%, w Niderlandach o 4,5%, a w Danii o 3,5%.   Tuczniki na rynku unijnym od połowy czerwca tanieją. Największe spadki odnotowano...
W ostatnich notowaniach tuczniki potaniały o 2 centy z 1,54 euro za kg wbc do 1,52 euro. W przeliczeniu na polską walutę daje to około 6,90 zł. 
 
Na aukcji wystawiono 655 tuczników w 5 partiach z czego sprzedano wszystkie zwierzęta.
 
Warchlaki w Niemczech według danych opublikowanych 2 lipca potaniały o 3 euro za sztukę do wartości 42 euro. W przeliczeniu na polską walutę jest to około 190 zł. 
 
Ustalona w Niemczech cena warchlaków obowiązuje od 5 do 11 lipca. Warchlaki niemieckie są wyceniane według wagi 25 kg. Z kolei w Danii jest to 30 kg.
 
Notowania niemieckich warchlaków nie zawsze pokrywają się ze zmianami cen zwierząt duńskich. Warto jednak śledzić je aby mieć pełen obraz europejskiego rynku.
 
  • Więcej informacji na temat hodowli trzody chlewnej znajdziesz w najnowszym wydaniu magazynu "Hoduj z Głową Świnie". ZAPRENUMERUJ
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi aktualnościami.
Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 2/2022

Hoduj z głową świnie:

-Tuczniki drożeją

-Okres jałowienia loch

-Dobrostan prosiąt ssących

-Biodostępność mineralnych

-Temat ASF wciąż aktualny

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 2/2022

Hoduj z głową bydło:

-Postaw na dobrostan

-Dobre kiszonki to obowiązek

-Przygotować cielęta do opasu

-Suchy TMR w odchowie cieląt

-Czopy dostrzykowe

PRENUMERATA