Niemcy chcą skorzystać z doświadczenia Polaków w walce z ASF

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
09-11-2018,9:10 Aktualizacja: 09-11-2018,9:07
A A A
Współpraca w walce z afrykańskim pomorem świń (ASF) między Polską i Niemcami jest możliwa. Takie wnioski płyną po spotkaniu ministrów rolnictwa obu państw.
 
Polska delegacja z ministrem rolnictwa Janem Krzysztofem Ardanowskim na czele spotkała się z delegacją niemiecką, której przewodniczyła Julia Kloeckner.
 
Głównym tematem spotkania, jak informuje portal warchlaki.com, była wspólna polityka rolna po 2020 r. Przedstawiciele obu państw poruszyli ważne zagadnienia dotyczące ASF, suszy, cyfryzacji w rolnictwie, a także wzmocnienia obszarów wiejskich i poprawy warunków życia na wsi.
 
kiełbasa, ASF, Chiny, wirus

Wirus ASF w chińskiej kiełbasie

Wirus afrykańskiego pomoru świń (ASF) został wykryty w kiełbasie, którą przywiózł do Tajwanu chiński turysta. Kiełbasę wyprodukowała WH Group, największy producent mięsa w Chinach.   ASF w Chinach rozprzestrzenia się bardzo...
Ardanowski poinformował niemiecką stronę o możliwości nawiązania współpracy w walce z wirusem ASF. Podkreślił, że polskie służby mają duże doświadczenie w walce z tą chorobą.
 
Wirus od dłuższego czasu utrzymuje się na ograniczonym terenie kraju, a na niektórych obszarach zostanie wkrótce wznowiona produkcja wieprzowiny.
 
Ostatnie ognisko choroby w Polsce zostało potwierdzone na podstawie wyników badań otrzymanych z Państwowego Instytutu Weterynaryjnego - Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach w dniu 19 września.
 
Polska walczy z ASF od ponad 4 lat i w porównaniu do innych krajów nasze służby radzą sobie całkiem nieźle, czytamy na warchlaki.com. Wirus nieubłaganie zbliża się do Niemiec i kiedy zostanie tam zawleczony, pozostaje tylko kwestią czasu. 
 
  • Informacje dotyczące afrykańskiego pomoru świń oraz tematy związane z hodowlą i produkcją trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Sobota, 17 listopada Godz:
Imieniny: Samueli, Grzegorza, Elżbiety
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2018

Hoduj z głową świnie:

-Pozbyć się gryzoni

-I jak tu żywić po suszy?

-Sposoby na ciepłą chlewnię

-Świńskie hybrydy w akcji

-Spółdzielnia hodowlana

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 5/2018

Hoduj z głową bydło:

-Opas byków simental

-Biodynamiczne mleko

-Kukurydza i smaczny międzyplon

-Z gryzoniami nie ma żartów

-Wzmocni odporność cieląt

PRENUMERATA