Niemcy chcą skorzystać z doświadczenia Polaków w walce z ASF

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
09-11-2018,9:10 Aktualizacja: 09-11-2018,9:07
A A A
Współpraca w walce z afrykańskim pomorem świń (ASF) między Polską i Niemcami jest możliwa. Takie wnioski płyną po spotkaniu ministrów rolnictwa obu państw.
 
Polska delegacja z ministrem rolnictwa Janem Krzysztofem Ardanowskim na czele spotkała się z delegacją niemiecką, której przewodniczyła Julia Kloeckner.
 
Głównym tematem spotkania, jak informuje portal warchlaki.com, była wspólna polityka rolna po 2020 r. Przedstawiciele obu państw poruszyli ważne zagadnienia dotyczące ASF, suszy, cyfryzacji w rolnictwie, a także wzmocnienia obszarów wiejskich i poprawy warunków życia na wsi.
 
kiełbasa, ASF, Chiny, wirus

Wirus ASF w chińskiej kiełbasie

Wirus afrykańskiego pomoru świń (ASF) został wykryty w kiełbasie, którą przywiózł do Tajwanu chiński turysta. Kiełbasę wyprodukowała WH Group, największy producent mięsa w Chinach.   ASF w Chinach rozprzestrzenia się bardzo...
Ardanowski poinformował niemiecką stronę o możliwości nawiązania współpracy w walce z wirusem ASF. Podkreślił, że polskie służby mają duże doświadczenie w walce z tą chorobą.
 
Wirus od dłuższego czasu utrzymuje się na ograniczonym terenie kraju, a na niektórych obszarach zostanie wkrótce wznowiona produkcja wieprzowiny.
 
Ostatnie ognisko choroby w Polsce zostało potwierdzone na podstawie wyników badań otrzymanych z Państwowego Instytutu Weterynaryjnego - Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach w dniu 19 września.
 
Polska walczy z ASF od ponad 4 lat i w porównaniu do innych krajów nasze służby radzą sobie całkiem nieźle, czytamy na warchlaki.com. Wirus nieubłaganie zbliża się do Niemiec i kiedy zostanie tam zawleczony, pozostaje tylko kwestią czasu. 
 
  • Informacje dotyczące afrykańskiego pomoru świń oraz tematy związane z hodowlą i produkcją trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 3/2022

Hoduj z głową świnie:

-Stres cieplny w chłodni

-Dlaczego nie białko ogólne?

-Łubin jest dobry dla świń

-Piętrowa chlewnia

-Jak zmienia się rynek?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 4/2022

Hoduj z głową bydło:

-Cena zawodzi hodowców

-Mleczna gala

-Aby było zdrowo i opłacalnie

-Witamina E i selen dla opasów

-Najważniejsze pierwsze dni

 

PRENUMERATA