Kolejne setki świń zostaną zlikwidowane. ASF nie odpuszcza

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Marcin Boguszewski PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
23-07-2019,12:30 Aktualizacja: 23-07-2019,12:39
A A A

W gospodarstwie rolnym we wsi Kruklin w gminie Giżycko wykryto ognisko ASF - poinformował we wtorek Warmińsko-Mazurski Wojewódzki Lekarz Weterynarii. To 11. ognisko ASF w tym roku w regionie, a 24. w kraju.

Ognisko afrykańskiego pomoru świń wystąpiło w gospodarstwie, w którym hodowano 203 świnie. Wdrożone zostały już tam procedury związane z likwidacją choroby.

ASF, ogniska, wirus, trzoda chlewna

Dwa kolejne ogniska ASF w woj. lubelskim

Służby weterynaryjne poinformowały dziś (22 lipca) o dwóch nowych ogniskach afrykańskiego pomoru świń (ASF) w Polsce. Wirus wdarł się do gospodarstw, w których utrzymywano łącznie 138 świń.   Główny lekarz weterynarii...

Wystąpienie wirusa potwierdziły wyniki badań otrzymane z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF, czyli Państwowego Instytutu Weterynaryjnego-Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach.

Wcześniej ogniska ASF w woj. warmińsko-mazurskim wystąpiły w gospodarstwach w gminach Budry, Bartoszyce, Gołdap, Giżycko i Kruklanki.

Od początku bieżącego roku służby weterynaryjne poinformowały już zatem oficjalnie o wystąpieniu 24 ognisk u trzody chlewnej oraz 1392 przypadkach u dzików.

Mapę ognisk i przypadków ASF w Polsce oraz aktualny zasięg obszarów objętych restrykcjami (zgodnie z decyzją wykonawczą Komisji (UE) 2019/1247 z dnia 19 lipca 2019 roku można znaleźć tutaj
 

  • Informacje dotyczące afrykańskiego pomoru świń oraz tematy związane z hodowlą i produkcją trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2021

Hoduj z głową świnie:

-Pogłowie zmalało

-Ważny smak i zapach paszy

-Stosowanie enzymów w paszach dla prosiąt

-Prąd z gnojowicy

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 5/2021

Hoduj z głową bydło:

-Zaburzenia rozrodu

-Na dobry start

-Inwestuje w kolejne roboty

-Monitoring kiszonek

-Krowy lubią czochradła

 

PRENUMERATA