Kiełbasy z ASF-em wykryte w punkcie kontroli celnej

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
29-01-2020,15:30 Aktualizacja: 29-01-2020,15:13
A A A

ASF zdobywa nowe tereny. Jak poinformowała TVP 1, przez rosyjską granicę przedostały się kolejne partie skażonego wirusem mięsa.

Służby weterynarii Rosji Rosselhoznadzor potwierdziły, że w punkcie kontroli celnej Trans-Bajkał wykryto kiełbasę skażoną wirusem ASF.

Nowe przypadki afrykańskiego pomoru świń wykryto w pobliżu granicy z Chinami. Rosyjskie media spekulują, że wpłynął na to nielegalny handel towarami mięsnymi oraz żywcem wieprzowym.

ASF, afrykański pomór świń, dziki, przypadek asf, ogrodzenie elektryczne, siatka, Saksonia, trzoda chlewna

Prąd i siatka mają zatrzymać dziki

Dziki zakażone wirusem afrykańskiego pomoru świń, według niektórych doniesień, znajdują się już tylko 12 kilometrów od granicy polsko-niemieckiej. W związku z tym, jak donosi TVP 1, Saksonia również zbuduje ogrodzenie,...

Handlarze w Chinach wykorzystując trudną sytuację rolników kupują od nich chore świnie w bardzo niskiej cenie. Sprzedają je innym hodowcom rozprzestrzeniając w ten sposób chorobę.

To nie pierwszy przypadek odkrycia zainfekowanych produktów na granicy rosyjsko-chińskiej. Jak podaje portal Pig Progress we wcześniejszych oświadczeniach Rosselhoznadzor wielokrotnie ostrzegał, że nielegalny handel w tym regionie i przemyt z Chin są jednym z głównych czynników przyczyniających się do rozprzestrzeniania ASF w tym kraju.

W styczniu 2020 r. w odległości 12 km od granicy z Chinami w regionie chabarowskim potwierdzono ASF u odstrzelonych dzików.

  • Więcej aktualnych informacji na temat afrykańskiego pomoru świń będzie można znaleźć w najnowszym wydaniu magazynu Hoduj z Głową Świnie. ZAPRENUMERUJ
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 3/2022

Hoduj z głową świnie:

-Stres cieplny w chłodni

-Dlaczego nie białko ogólne?

-Łubin jest dobry dla świń

-Piętrowa chlewnia

-Jak zmienia się rynek?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 3/2022

Hoduj z głową bydło:

-Ćwicz korekcje racic

-Jak dbać o kukurydzę?

-Bolusy przeciw zaleganiu

-Opas cieląt hf

-Metoda na muchy

PRENUMERATA