Kastracja chirurgiczna bez znieczulenia w Niemczech do końca 2018 roku

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
06-11-2017,17:00 Aktualizacja: 07-11-2017,9:30
A A A
Kastracja chirurgiczna z obowiązkowym użyciem środków przeciwbólowych obecnie w Niemczech jest wykonywana u około 90 proc. prosiąt płci męskiej. Po wprowadzeniu nowych przepisów wszystkie zabiegi będą przeprowadzane pod znieczuleniem.  
 
Przedstawiciele producentów świń, przetwórców, sieci handlowych, środowiska naukowego, weterynarii oraz organizacji pozarządowych związanych z unijnym sektorem trzody chlewnej w 2010 r. podpisali deklarację o wprowadzaniu alternatywnych rozwiązań do chirurgicznej kastracji prosiąt - informuje Krajowy Związek Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej.
 
cykl zamknięty, tuczniki, Ekoplon

Kupił paszę, zarejestrował losy i wygrał Forda Rangera

W Wielkiej Loterii Ekoplon zarejestrowano 56 tys. kuponów. W trzech losowaniach, które odbyły się 19 kwietnia, 15 maja i 17 lipca rozdano tysiąc cennych nagród o łącznej wartości niemal 350 tys. zł. Nagrodę główną Forda...
Jednocześnie zobowiązali się oni do zaprzestania kastracji chirurgicznej prosiąt do 1 stycznia 2018 r. Jednak wprowadzenie alternatywnych rozwiązań okazało się trudne, ponieważ zastosowanie środków anestezjologicznych i przeciwbólowych powoduje dodatkowy stres u zwierząt. 
 
Ponadto brak jest środków przeciwbólowych o tak długim działaniu, aby uśmierzyć ból w czasie i po zabiegu kastracji. Według przeprowadzonych badań najlepszą kombinacją jest zastosowanie znieczulenia miejscowego lub ogólnego w połączeniu ze środkami przeciwbólowymi.
 
Kastracja chirurgiczna bez dodatkowego znieczulenia anestezjologicznego będzie mogła być stosowana w Niemczech do 1 stycznia 2019 r.
 
Obecnie u naszego zachodniego sąsiada około 90 proc. prosiąt płci męskiej jest kastrowane chirurgicznie z użyciem środków przeciwbólowych. 
 
Szacuje się, że po wprowadzeniu restrykcji około 30-50 proc. prosiąt płci męskiej produkowanych w Niemczech nie będzie w ogóle kastrowane.
 
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2020

Hoduj z głową świnie:

-Krajowe źródła biała

-Kiedy i gdzie giną prosięta

-Od wyproszenia do krycia

-Trudny rok

-Rozpoczął hodowlę od nowa

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2020

Hoduj z głową bydło:

-Wysokie przyrosty się opłacają

-Młóto browarniane dla opasów

-500+ dla krowy

-Co na początek laktacji?

-Schorzenia racic w praktyce

PRENUMERATA