Jaka będzie cena tuczników w 2020 r. w opinii ankietowanych?

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
01-07-2020,12:10 Aktualizacja: 01-07-2020,11:27
A A A
Przeprowadzili ankietę internetową dotyczącą spodziewanej ceny świń w 2020 r. W badaniu wzięło udział 811 osób z 58 krajów.
 
Ankieta była dostępna od 4 lutego do 24 kwietnia 2020 r. Została ona przeprowadzona na stronie internetowej portalu 3trzy3.pl i wzięło w niej udział 811 użytkowników, podając dane z 58 krajów. 
 
Część danych zebrano przed wybuchem pandemii wywołanej COVID-19, a niektóre dane zgromadzono w momencie rozprzestrzenienia się choroby. 
 
W przypadku krajów o największej liczbie danych analitycy starali się odróżnić możliwy efekt koronawirusa od prognoz.
 
cena warchlaków, Dania, Niemcy, trzoda chlewna, notowania warchlaków, prosięta,

Jak kształtują się ceny warchlaków w Europie?

Cena warchlaków na rynku europejskim w minionym tygodniu wahała się. W Danii odnotowano spadek cen, a w Niemczech pozostała ona na poziomie z poprzedniego notowania.    Warchlaki w Dani według notowań opublikowanych 25 czerwca...
Do celów porównawczych wykorzystano średnią cenę tuczników z 2019 r. i średnią cenę za ostatnie 3 lata.
 
W momencie przeprowadzania badania większość ankietowanych osób spodziewała się ceny wyższej niż w ubiegłym roku i wyższej niż średnia z 3 lat. Wśród nich byli Hiszpanie, Niemcy, Francuzi, Polacy, Meksykanie, Brazylijczycy i Argentyńczycy. 
 
We Włoszech spodziewano się, że cena będzie bardzo podobna do średniej z trzech ostatnich lat, która jest nieco wyższa od średniej ceny w 2019 r. 
 
W Rosji, Stanach Zjednoczonych i Kolumbii oczekiwano, że cena w 2020 r. będzie niższa niż w 2019 r. i w latach 2017-2019.
 
Kraje spodziewające się wyższych cen za tuczniki odnotowały wyjątkowo wysokie ceny w ubiegłym roku oraz na początku 2020 r. 
 
We wszystkich tych krajach, z wyjątkiem Włoch, średnia cena w 2019 r. była jedną z najwyższych w historii, a w rzeczywistości była najwyższą w historii w Niemczech i Francji.
 
ceny tuczników, żywiec wieprzowy, USA, Chiny, koszt produkcji, ASF

Tuczniki w Chinach są znacznie droższe niż w USA

Cena żywca wieprzowego na światowych rynkach jest bardzo rozbieżna. Najmniej pieniędzy otrzymują rolnicy z USA, a najwięcej producenci z Azji.    Duża rozbieżność cen tuczników na światowym rynku daje szansę na wysoki zarobek dla...
Referencje cenowe przyjęte dla celów porównawczych zmieściły się w zakresie odpowiedzi użytkowników.
 
Wyjątek stanowią wyniki uzyskane w Niemczech i Argentynie, co można przypisać bardzo dobrym oczekiwaniom uczestników badania, niskiej liczebności próby lub silnemu efektowi dewaluacji jak w przypadku Argentyny.
 
Wpływ na faktyczne ceny miała pandemia koronawirusa, tak jak to miało miejsce w Hiszpanii, gdzie notowania wynosiły 1,50 euro za kg żywca, a po ogłoszeniu stanu wyjątkowego spadły do 1,41 euro.
 
Mimo pandemii i wyraźnych spadków notowań tuczników ich średnia cena w 2020 r. jest bardzo zbliżona do prognoz ankietowanych.
 
 
Informacje dotyczące hodowli i produkcji trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 4/2020

Hoduj z głową świnie:

-Jest sukces czy go nie ma?

-Eliminują muchy na dobre

-Kaszel w chlewni

-Cykl zamknięty na życie

-Koronowirus w wieprzowinie?

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 4/2020

Hoduj z głową bydło:

-Wracamy do normalności

-Shredlage w praktyce

-Za i przeciw tłustej diecie

-Uwaga na stres cieplny

-Jak uniknąć podgrzania?

PRENUMERATA