Hodowcy świń w Chinach otrzymają wsparcie

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
12-07-2021,10:50 Aktualizacja: 12-07-2021,10:08
A A A
Chiński rząd oferuje wsparcie finansowe dla hodowców trzody chlewnej. Ma to pomóc w odbudowie pogłowia świń w tym kraju. 
 
Władze lokalne w prowincji Syczuan, jednym z największych obszarów produkcji świń w Chinach, chcą odbudować pogłowie stada hodowlanego oraz zwiększyć produkcję tuczników.
 
Tamtejszy rząd ogłosił, że nowe linie wsparcia finansowego zostaną udostępnione hodowcom trzody chlewnej w tym kraju. Decyzja ta, jak podaje portal euromeatnews.com, jest efektem spotkania między Ministerstwem Rolnictwa i Spraw Wsi, Ministerstwem Finansów i Chińską Komisją Regulacyjną ds. Bankowości i Ubezpieczeń. 
 
bioasekuracja, ASF, , wirus ASF, afrykański pomór świń, fikcyjne kontrole,

ASF. Prowadziły fikcyjne kontrole i wyłudzały publiczne pieniądze

Powiatowa lekarz weterynarii w Jędrzejowie stanęła przed sądem. Zarzuca się jej prowadzenie fikcyjnych kontroli gospodarstw utrzymujących trzodę chlewną i przywłaszczanie publicznych pieniędzy.   Kontrole weterynaryjne miały być prowadzone w...
Działania te mają na celu stabilizację rynku wieprzowiny i ponowne zrównoważenie produkcji trzody chlewnej na obszarach dotkniętych afrykańskim pomorem świń (ASF).
 
Wirus mocno rozprzestrzenia się w regionach takich jak Syczuan, autonomiczny region Mongolii Wewnętrznej i Xinjiang Uygur.
 
Władze lokalne w Syczuanie wprowadzają obecnie nowe środki mające na celu ustabilizowanie produkcji i cen wieprzowiny. 
 
"Departamenty na wszystkich szczeblach powinny dołożyć wszelkich starań, aby ustabilizować produkcję wieprzowiny i ceny wieprzowiny, wzmocnić wsparcie polityczne i zaufanie, aby osiągnąć tegoroczny cel, jakim jest produkcja 40 milionów świń na miejscu i 58 milionów świń na sprzedaż" – czytamy w oficjalnym dokumencie, publikowanym w chińskich mediach. 
 
W pierwszej połowie roku ceny wieprzowiny w Chinach spadły o ponad 65%. Jest to skutek masowych likwidacji małych i średnich gospodarstw po pojawieniu się nowych ognisk ASF.
 
Pekin chce zachęcić rolników, którzy zlikwidowali swoje stada do wznowienia produkcji. Ma w tym pomóc wsparcie finansowe oferowane przez rząd. 
 
  • Więcej informacji na temat hodowli trzody chlewnej znajdziesz w najnowszym wydaniu magazynu "Hoduj z Głową Świnie". ZAPRENUMERUJ
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 4/2021

Hoduj z głową świnie:

-Zastosowanie fotowoltaiki w chlewni

-Jak zabezpieczyć chlewnię przed ASF?

-Inteligentne rozwiązania w nowoczesnej tuczarni

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 4/2021

Hoduj z głową bydło:

-Mleko będzie drożeć?

-Energia z mleka i słońca

-Dobry GPS z żyta, czyli jaki?

-Kiszonki w żywieniu cieląt

-Jak zadbać o rozród krów?

PRENUMERATA