Dopłaty do przechowywania wieprzowiny zawieszone

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: FAMMU/FAPA, (em) | redakcja@agropolska.pl
06-05-2015,13:05 Aktualizacja: 06-05-2015,14:45
A A A

W Dzienniku Urzędowym UE ukazało się rozporządzenie wykonawcze Komisji UE zawieszające do 8 maja składanie wniosków o dopłaty do prywatnego przechowywania wieprzowiny.

FAMMU/FAPA informuje, że do tego dnia wnioski nie będą przyjmowane. Z kolei złożone od 29 kwietnia - w przypadku których decyzja o przyjęciu byłaby podjęta od 2 do 8 maja - zostaną odrzucone. Dokumenty o dopłaty można było składać od 9 marca.

Tymczasowe wycofanie wieprzowiny z rynku miało przywrócić równowagę w tym sektorze i wpłynąć na zwyżkę cen. Decyzję o zamknięciu systemu wsparcia podjęto po analizie sytuacji na rynku, która wskazuje właśnie na... wzrost stawek.  

Komisja zamierza przedłożyć rozporządzenie zamykające system dopłat do zaopiniowania Komitetowi ds. Wspólnej Organizacji Rynków Rolnych.

Według danych Brukseli od 9 marca do 27 kwietnia w ramach tego mechanizmu państwa UE złożyły wnioski na 63,507 tys. ton wieprzowiny. O największe ilości wnioskowały Dania (15,25 tys. ton), Hiszpania (13,72 tys. ton), Niemcy (7,96 tys. ton) i Polska (7,65 tys. ton). W magazynach zgromadzono najwięcej elementów bez kości (63 proc. ogółu przechowywanego mięsa).

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2022

Hoduj z głową świnie:

-Pieniądze na ogrodzenie

-Co z ceną za tuczniki

-Włókno w paszy dla zdrowia

-Odchów prosiąt po nowemu

-Co zamiast tlenku cynku?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2022

Hoduj z głową bydło:

-Delikatne jersyki

-Zysk z mleka i z pierwiastek

-Odmiana ma znaczenie

-Dba o rozród i szybki postęp

-Niedoceniona słoma

 

PRENUMERATA