Chiny zwiększą popyt na wieprzowinę, a ceny tuczników wzrosną?

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
06-04-2021,14:15 Aktualizacja: 06-04-2021,13:33
A A A
Danish Crown przewiduje, że w Chinach zwiększy się zapotrzebowanie na wieprzowinę. Jeżeli prognozy te sprawdzą się, ceny tuczników mogą wzrosnąć. 
 
Lars Albertsen, dyrektor sprzedaży globalnej w Danish Crown Pork twierdzi, że w tym roku w Chinach będzie duże zapotrzebowanie na wieprzowinę.
 
Jego zdaniem obecna sytuacja na rynku chińskim wygląda podobnie do tej z ostatniego kwartału 2019 r. Popyt na mięso wieprzowe rośnie, a zamówienia na wysyłkę w drugiej połowie kwietnia i na początku maja, które przyjmuje Danish Crown, są realizowane po rosnących cenach.
 
cena tuczników, trzoda chlewna, żywiec wieprzowy, niemiecka cena

Covid-19 wpływa na spadek cen tuczników

Obostrzenia związane z Covid-19 wpłynęły na spadek popytu, a tym samym na obniżenie cen skupu żywca wieprzowego w wielu krajach Unii Europejskiej. Wyjątek stanowi Hiszpania, gdzie notowania tuczników regularnie rosną.   Cena...
Wzrost popytu, jak podaje portal euromeatnews.com, jest odnotowywany nie tylko w Chinach, ale również w regionie Azji i Pacyfiku. Japonia, Filipiny i Australia szukają dostawców wieprzowiny na rynku globalnym, ponieważ Niemcy z powodu afrykańskiego pomoru świń (ASF) mają obecnie zakaz eksportu wieprzowiny do tych państw. 
 
Jednocześnie w Stanach Zjednoczonych odnotowano spadek liczby ubojów w porównaniu do 2020 r. Dlatego nie tylko Chiny, ale Azja i kraje Pacyfiku szukają dostawców w Unii Europejskiej. 
 
Danish Crown zmieniło strategię dostaw i zwiększyło produkcję mięsa mrożonego. Umożliwia to obsługę zarówno nowych jak i stałych klientów, między innymi z Japonii i Australii, a także z Chin.
 
Nowe ogniska ASF zgłoszone w ciągu ostatnich kilku miesięcy w Chinach spowodowały wzrost popytu w ostatnich tygodniach.
 
Duże ilości mięsa wysyłanego z Ameryki Północnej do Chin wiosną i latem spowodowały, że ceny bardzo spadły. Jednak obecnie nadwyżka wieprzowiny zmniejszyły się, a tym samym popyt i ceny zaczęły rosnąć. 
 
Niedawno WH Group, największy chiński przetwórca wieprzowiny ogłosił, że zamierza zwiększyć import mięsa, ponieważ ceny na rynku krajowym pozostaną wysokie. W ubiegłym roku chińska grupa sprowadziła do kraju 700 tys. ton mięsa, głównie wieprzowiny.
 
  • Więcej informacji na temat hodowli trzody chlewnej znajdziesz w najnowszym wydaniu magazynu "Hoduj z Głową Świnie". ZAPRENUMERUJ
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2022

Hoduj z głową świnie:

-Apelują do ministra

-Co na start tuczu?

-Będzie więcej ognisk ASF?

-Dezynfekcja na sucho

-Co się dzieje w branży?

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2022

Hoduj z głową bydło:

-Delikatne jersyki

-Zysk z mleka i z pierwiastek

-Odmiana ma znaczenie

-Dba o rozród i szybki postęp

-Niedoceniona słoma

 

PRENUMERATA