Chiny wprowadzają kolejne ograniczenia eksportowe w związku z Covid-19

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
08-01-2021,16:30 Aktualizacja: 08-01-2021,12:22
A A A
Wieprzowina z jednej z brazylijskich fabryk nie trafi na chiński rynek. Wszytko to z powodu potwierdzenia przypadków koronawirusa wśród pracowników zakładu położonego w Chapeco w stanie Santa Catarina w Brazylii. 
 
Zakład w Chapeco należący do Aurory Alimentos potwierdził, że u pracowników na linii produkcji wykryto przypadki Covid-19. W odpowiedzi Chiny zawiesiły import wieprzowiny z tej fabryki w obawie o transmisję koronawirusa.  
 
Ministerstwo Rolnictwa w Brazylii potwierdziło, że 28 grudnia zostało poinformowane przez chińskie władze o zawieszeniu pozwolenia na eksport wieprzowiny. 
 
cena tuczników, trzoda chlewna, żywiec wieprzowy, niemiecka cena

Ceny tuczników nadal na bardzo niskim poziomie

Żywiec wieprzowy mimo okresu świątecznego utrzymał niską cenę. W Polsce w trzecim tygodniu grudnia notowania tuczników były o 38% niższe niż przed rokiem.    Krajowi dostawcy za trzodę chlewną w dniach 14-20 grudnia 2020 r....
Stało się to po tym jak Chiny zażądały informacji na temat przypadków Covid-19 w zakładzie bez podawania dalszych szczegółów – informuje portal euromeatnews.com.
 
Brazylijskie Stowarzyszenie Białek Zwierzęcych (ABPA) poinformowało, że wszystkie informacje i przykłady dobrych praktyk dotyczących produkcji podczas pandemii koronawirusa zostały szczegółowo przedstawione władzom chińskim.
 
Chiny wprowadziły już podobne zakazy eksportu w stosunku do innych brazylijskich rzeźni, ale niektóre z nich zostały już zniesione. 
 
ABPA przypomina, że nie ma naukowych dowodów na ryzyko zakażenia się Covid-19 przez spożycie żywności.
 
 
  • Więcej informacji na temat hodowli trzody chlewnej znajdziesz w najnowszym wydaniu magazynu Hoduj z Głową Świnie. ZAPRENUMERUJ
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2021

Hoduj z głową świnie:

-Pogłowie zmalało

-Ważny smak i zapach paszy

-Stosowanie enzymów w paszach dla prosiąt

-Prąd z gnojowicy

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 5/2021

Hoduj z głową bydło:

-Zaburzenia rozrodu

-Na dobry start

-Inwestuje w kolejne roboty

-Monitoring kiszonek

-Krowy lubią czochradła

 

PRENUMERATA