Chińczycy dopracowali system wykrywania ASF w ubojniach

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
28-03-2019,13:00 Aktualizacja: 28-03-2019,10:47
A A A
Wirus afrykańskiego pomoru świń (ASF) bardzo szybko rozprzestrzenia się na terenie Chin. Aby temu zapobiec tamtejsze służby opublikowały zawiadomienie nr 7 w sprawie „ Udoskonalenia wykrywania ASF podczas uboju”.
 
Udoskonalenie procesu wykrywania ASF w chińskich ubojniach ma być skutecznym sposobem na odcięcie drogi transmisji tego wirusa wśród trzody chlewnej. 
 
Chińskie służby związane z rolnictwem opublikowały zawiadomienie w sprawie ”Udoskonalenia wykrywania ASF podczas uboju”, informuje portal 3trzy3.pl.  
 
tuczniki, cena, Niemcy, trzoda chlewna, Chiny

Chiny zwiększają import wieprzowiny z UE. Ceny ruszyły w górę

Ceny tuczników w ubiegłym tygodniu wzrosły niemal w całej Europie. Możliwe było to dzięki zwiększeniu mocy ubojowych oraz większym importem wieprzowiny ze strony Chin.    Ceny żywca wieprzowego w minionym tygodniu wzrosły w...
 
W dokumencie czytamy, że lokalne hodowle zwierząt i oddziały weterynaryjne powinny zachęcać ubojnie trzody chlewnej do aktywnego działania, tworzenia warunków i przeprowadzania kontroli wewnętrznych w zakresie ASF tak szybko, jak to tylko możliwe.
 
Terminy kontroli powinny być jasno określone w zależności od wielkości rzeźni i zakresu jej działania.
 
Zakłady, które prowadzą sprzedaż produktów z trzody chlewnej w różnych prowincjach, ubijające ponad 100 tys. sztuk rocznie oraz zintegrowane przedsiębiorstwa zajmujące się ubojem i przetwórstwem trzody chlewnej mają przeprowadzić samokontrolę dotyczącą ASF w terminie do 1 kwietnia br.
 
W rzeźniach ubijających ponad 50 tys. świń kontrolę mają odbyć się do 1 lipca br.
 
W przypadku, gdy wymagania dotyczące badań nie mogą zostać spełnione przed upływem tych terminów, właściwe służby hodowli zwierząt i weterynaryjne mają zająć się sprawą zgodnie z przepisami dotyczącymi uboju zwierząt gospodarskich.
 
W rzeźniach mają powstać laboratoria spełniające wymagania techniczne do testów PCR. Zadaniem służb będzie organizacja jednostek dostarczających odczynniki w celu przeszkolenia techników rzeźni w zakresie badania w kierunku obecności ASF.
 
Ważne jest wzmocnienie zdolności badawczych laboratoriów w zakresie zapobiegania i kontroli choroby na poziomie danego regionu oraz zaspokojenia zapotrzebowania na przeprowadzanie testów dla małych rzeźni, które nie mają możliwości monitorowania obecności wirusa ASF.
 
  • Tematy związane z hodowlą i produkcją trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ

 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 3/2022

Hoduj z głową świnie:

-Stres cieplny w chłodni

-Dlaczego nie białko ogólne?

-Łubin jest dobry dla świń

-Piętrowa chlewnia

-Jak zmienia się rynek?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 3/2022

Hoduj z głową bydło:

-Ćwicz korekcje racic

-Jak dbać o kukurydzę?

-Bolusy przeciw zaleganiu

-Opas cieląt hf

-Metoda na muchy

PRENUMERATA