Chcą przejąć chiński przemysł trzody chlewnej

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
29-10-2020,10:40 Aktualizacja: 29-10-2020,10:39
A A A
Charoen Pokphand Foods PLC (CPF) uzyskał aprobatę 99% drobnych udziałowców, aby kontynuować planowane przejmowanie firm zajmujących się trzodą chlewną w Chinach. Decyzja dalszej konsolidacji została podjęta na posiedzeniu nadzwyczajnym, które odbyło się 27 października. 
 
Tajska firma CPF przejmuje chińskie przedsiębiorstwa zajmujące się trzodą chlewną, dzięki czemu stanie się światowym liderem w tej branży.
 
Dyrektor generalny CPF Prasit Boondoungprasert powiedział, że przejęcie to świetna okazja do penetracji chińskiego rynku trzody chlewnej, który stanowi największą część wartości światowej branży – informuje portal euromeatnews.com.
 
cena tuczników, trzoda chlewna, żywiec wieprzowy, niemiecka cena, warchlaki, Dania,

Stagnacja na europejskim rynku trzody chlewnej

Ceny tuczników i warchlaków na europejskim rynku od kilku tygodni pozostają bez większych zmian. Sytuacja ta dotyczy zarówno Niemiec jak i Danii.    Warchlaki na niemieckim rynku w notowaniach z 23 października...
Działalność CPF obejmuje obecnie 7 krajów w tym Tajlandię, Wietnam, Kambodżę, Malezję, Filipiny, Rosję i Kanadę. 
 
Dzięki podjętej decyzji drobnych akcjonariuszy na ekspansje chińskiego rynku CPF stanie się wiodącym podmiotem gospodarczym zajmującym się trzodą chlewną na świecie.
 
Ponad połowa świń hodowanych w Chinach jest produkowana przez drobnych rolników. W związku z tym pojawienie się wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF) w tym kraju wyrządziło wielkie szkody. 
 
Tajska firma planuje rozszerzyć działalność poprzez promowanie wśród rolników nowoczesnych środków zapobiegania ASF. Chce jednocześnie nakłonić ich do inwestowania w przedsiębiorstwa przetwórcze.
 
Dyrektor CPF podkreślił, że nowa pandemia koronawirusa pozostaje wyzwaniem biznesowym, ponieważ może osłabić popyt na wieprzowinę. Dlatego firma przygotowała taki plan działania, aby poprawić zyski firmy w drugiej połowie bieżącego roku.  
 
Chiny są najbardziej zaludnionym krajem na świecie, a popyt na białko zwierzęce w tym na wieprzowinę jest wysoki i stale rośnie. Tak więc w perspektywie czasu CPF może liczyć spore zyski.
 
  • Więcej informacji na temat hodowli trzody chlewnej znajdziesz w najnowszym wydaniu magazynu Hoduj z Głową Świnie. ZAPRENUMERUJ
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2020

Hoduj z głową świnie:

-Krajowe źródła biała

-Kiedy i gdzie giną prosięta

-Od wyproszenia do krycia

-Trudny rok

-Rozpoczął hodowlę od nowa

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2020

Hoduj z głową bydło:

-Wysokie przyrosty się opłacają

-Młóto browarniane dla opasów

-500+ dla krowy

-Co na początek laktacji?

-Schorzenia racic w praktyce

PRENUMERATA