Ceny tuczników w Niemczech wzrosły piąty raz z rzędu

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
02-03-2018,10:00 Aktualizacja: 02-03-2018,9:46
A A A
Żywiec wieprzowy na niemieckich giełdach w ciągu ostatnich czterech tygodni podrożał łącznie o 20 centów. We wczorajszych notowaniach z dnia 1 marca cena wzrosła o kolejne 5 centów informuje Krajowy Związek Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej.
 
Ceny żywca wieprzowego w Europie rosną w ślad za wzrostem cen w Niemczech. W ostatnim tygodniu rosły one od 2 centów we Francji do 5 centów w Hiszpanii. 
 
asf, afrykański pomór świń, przypadek choroby, dziki

Wirus ASF dziesiątkuje kolejne dziki

Główny lekarz weterynarii poinformował o wystąpieniu kolejnych przypadków afrykańskiego pomoru świń u dzików na terenie Polski. Do tej pory potwierdzono 1415 przypadków ASF i 108 ognisk choroby.   Przypadki choroby...
Podaż żywca w UE pozostaje dalej na niskim poziomie w stosunku do popytu. Wśród liderów cenowych o największej produkcji wieprzowiny w krajach Wspólnoty na pierwszym miejscu pozostaje Hiszpania, a następnie Niemcy i Dania. 
 
W kolejnych czterech notowaniach z 1, 8, 15 i 22 lutego ceny w Niemczech wzrastały odpowiednio o 3, 7, 6 oraz 4 centy. W bieżącym tygodniu wzrosły o kolejne 5 centów i osiągnęły poziom 1,55 euro za kilogram wagi bitej ciepłej, co w przeliczeniu na polską walutę daje około 6,49 zł.
 
Wzrost cen tuczników wynika z faktu, że oferty składane przez producentów żywca nie zaspakajają potrzeb ubojni. Jednak według danych statystycznych wynika, że jest to wzrost sezonowy.
 

 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2022

Hoduj z głową świnie:

-Pieniądze na ogrodzenie

-Co z ceną za tuczniki

-Włókno w paszy dla zdrowia

-Odchów prosiąt po nowemu

-Co zamiast tlenku cynku?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 1/2023

Hoduj z głową bydło:

-Dobre kiszonki to tańszy opas

-Hodowla i ekonomia

-Stymulacja odporności cieląt

-Zasuszenie samo się nie zrobi

-Stado bydła w telefonie

 

PRENUMERATA