Ceny tuczników stabilne. W Niemczech kolejny tydzień bez spadków

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
16-11-2017,16:00 Aktualizacja: 16-11-2017,12:48
A A A

Ceny tuczników w krajach Unii Europejskiej stabilizują się. Jak podaje Krajowy Związek Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej w ubiegłym tygodniu notowania w wielu krajach pozostały niezmienione mimo dużej podaży żywca.

Tuczniki znowu stają się towarem pożądanym na rynku. Dzieje się tak w Niemczech, Holandii, Danii, Belgii i Austrii, gdzie ich cena utrzymuje się na zbliżonym poziomie.

Hodowcy i producenci świń w Danii w bieżącym tygodniu według Danish Crown otrzymywali więc za tuczniki ponownie 9,60 DKK/kg wbc tj. ok. 5,45 zł/kg. W Holandii zakład mięsny Vion Food Group płacił tyle samo co w ubiegłym tygodniu czyli 1,45 euro/kg wbc tj. ok. 6,11 zł/kg.

walka z asf, rolnicze opzz, sławomir izdebski, hodowla trzody chlewnej, świnie

Rolnicze OPZZ zapowiada protesty. Domaga się szybkiego zwalczenia ASF

OPZZ Rolników Indywidualnych i Organizacji Rolniczych domaga się szybkiego zwalczenia afrykańskiego pomoru świń m.in. przez skuteczny odstrzał dzików. Sławomir Izdebski, lider organizacji skierował pismo w tej sprawie do premier Beaty...

Cena tuczników we Francji nieco zmalała. W notowaniach z 13 listopada tamtejsze zakłady mięsne płaciły 1,179 euro za kilogram w wadze bitej schłodzonej tj. około 4,98 złotych za kilogram.

Spadek cen odnotowano również w Hiszpanii. 9 listopada tamtejsi producenci tuczników otrzymywali za swoje zwierzęta 1,038 euro za kilogram żywca tj. około 4,39 zł/kg.

Tuczniki w Niemczech kosztują tyle samo co w ostatnich czterech tygodniach. Zakłady mięsne płacą więc za nie 1,45 euro za kilogram w wadze bitej ciepłej co w przeliczeniu na polską walutę daje około 6,1 zł/kg.

Ceny w Niemczech nie maleją, ponieważ jak informuje KZP-PTCH, obecnie podaż równoważy popyt. W związku z tym zapotrzebowanie przetwórstwa na surowiec wieprzowy pozostaje na wysokim poziomie. Zdaniem analityków taka sytuacja może trwać przez kolejne tygodnie.

 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 3/2021

Hoduj z głową świnie:

-Posłuchaj, co mają do powiedzenia

-Kształtowanie odporności poprzez żywienie

-Lepszy dobrostan to krótszy tucz

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 3/2021

Hoduj z głową bydło:

-Złożyłeś wniosek o dopłaty?

-Przygotować się na upały

-Sposób na muchy

-Leczyć każdą zasuszoną krowę?

-Zaczynał od ośmiu krów

 

PRENUMERATA