Ceny świń w Unii Europejskiej jeszcze bardziej spadną?

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
26-01-2021,13:15 Aktualizacja: 26-01-2021,10:16
A A A
Belgia po otrzymaniu statusu kraju wolnego od afrykańskiego pomoru świń (ASF) wznowiła eksport wieprzowiny do Chin. Mimo to rynek zmaga się z dużą nadwyżką tego rodzaju mięsa, co nie jest dobrą informacją dla rolników. 
 
ASF w Niemczech i pandemia koronawirusa to dwa główne czynniki, które spowodowały dużą nadwyżkę wieprzowiny na rynku europejskim.
 
Wstrzymanie importu niemieckiej wieprzowiny przez różne kraje na całym świecie nadal będzie miało wpływ na jednolity rynek.
 
Ceny tuczników w całej Unii Europejskiej były stosunkowo stabilne w ciągu ostatnich kilku tygodni, pomimo problemów, które nadal nękały branżę. 
 
cena warchlaków, Dania, Niemcy, trzoda chlewna, notowania warchlaków

Cena warchlaków kolejny raz w górę

Warchlaki na rynku europejskim od kilku tygodniu drożeją. Trend ten został utrzymany w ostatnich notowaniach niemieckiej i duńskiej giełdy.    Ceny warchlaków w Danii w notowaniach z 21 stycznia bieżącego roku wzrosły. Za zwierzęta...
Wznowienie eksportu mięsa wieprzowego z Belgii do Chin nie wpłynęło znacząco na rynek europejski, na którym wciąż odnotowuje się dużą nadwyżkę tego rodzaju mięsa. W efekcie w kolejnych tygodniach można spodziewać się dalszych spadków cen.
 
Największa nadprodukcja tuczników, jak informuje portal euromeatnews.com, dotyczy Niemiec i Danii. Wynika to z ograniczenia uboju przez pandemię koronawirusa. Niemcy równocześnie zmagają się z wirusem ASF, w wyniku którego eksport wieprzowiny wciąż nie jest w stanie uzyskać dostępu do wielu rynków.
 
W ostatnich dniach liczba ubijanych świń w Unii Europejskiej rośnie. Jednak ich sprzedaż, zwłaszcza z Niemiec, wciąż jest trudna ze względu na zamknięcie wielu punktów gastronomicznych. 
 
Popyt ze strony Chin jest nadal dobry. Sytuację tę wykorzystują państwa wolne od ASF, w tym głównie Hiszpania.
 
  • Więcej informacji na temat hodowli trzody chlewnej znajdziesz w najnowszym wydaniu magazynu "Hoduj z Głową Świnie". ZAPRENUMERUJ
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 1/2021

Hoduj z głową świnie:

-Zapobieganie biegunkom u prosiąt

-Krajowe białko na polu i w korycie

-Mineralne dla loch prośnych

-Sposoby na zapachy

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 1/2021

Hoduj z głową bydło:

-Co czeka rynek mleka

-Zmodernizowany opas

-Bydło na lekkie gleby

-Jak zasuszać krowy ?

-O laktację trzeba zadbać

 

PRENUMERATA