Cena tuczników w Polsce spada. A na pozostałych rynkach?

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
15-10-2020,17:00 Aktualizacja: 15-10-2020,16:56
A A A
Żywiec wieprzowy w Polsce na przełomie września i października nieznacznie potaniał. Jednocześnie jego cena była o 7% niższa niż przed miesiącem i o 24% niższa niż przed rokiem. 
 
Cena tuczników w dniach 28 września - 4 października w zakłady objęte monitoringiem Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW spadła w ciągu tygodnia o 1 grosz do wartość 4,48 zł za kg.
 
Jednocześnie żywiec był o 7% tańszy niższa niż przed miesiącem oraz o 24% tańszy niż przed rokiem, informuje Biuro Analiz i Strategii Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.
 
ognisko ASF w Korei Południowej, afrykański pomór świń, ferma trzody chlewnej, przypadki ASF,

Pierwsze ognisko ASF w tym roku w Korei Południowej

Światowa Organizacja Zdrowia Zwierząt (OIE) poinformowała o wybuchu pierwszego w tym roku ogniska afrykańskiego pomoru świń (ASF) w Korei Południowej. Trwa dochodzenie epidemiologiczne, które ma na celu ustalenie źródła zakażenia...
W tym samym okresie cena półtusz wieprzowych uległa obniżeniu o około 2%, do 6,49 zł za kg. Półtusze były o 7% tańsze niż przed miesiącem oraz o 24% tańsze niż w analogicznym tygodniu minionego roku. 
 
Na początku października tuczniki w Danii utrzymały cenę na poziomie 10,30 koron duńskich, co w przeliczeniu na polską walutę daje około 6,31 zł.
 
Podobne trendy odnotowano w Niemczech, gdzie cena od kilku tygodni utrzymuje się na poziomie 1,27 euro za kg, czyli około 5,79 zł.
 
W ostatnich notowaniach niemieckiej dużej giełdy cena tuczników po raz kolejny utrzymała się na poziomie 1,27 euro za kg. 
 
 
Więcej informacji na temat hodowli trzody chlewnej znajdziesz w najnowszym wydaniu magazynu Hoduj z Głową Świnie. ZAPRENUMERUJ
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2020

Hoduj z głową świnie:

-Jaka kukurydza dla świń?

-Sposób na niski FCR

-Nowy szczep świńskiej grypy

-Na gryzonie w chlewni

-Chlewnia na 80 loch

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 5/2020

Hoduj z głową bydło:

-Deratyzacja w oborze

-Korzyści z matek buhajów

-Różna sposoby alkalizowania

-Z racic na wymię

-Zespół Tłustej Krowy

PRENUMERATA