Cena tuczników w Niemczech ustabilizowała się

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
25-01-2018,8:00 Aktualizacja: 25-01-2018,0:04
A A A

Cena żywca wieprzowego w Niemczech przestała spadać. W dzisiejszych notowaniach utrzymała się na poziomie sprzed tygodnia i wyniosła 1,3 euro za kilogram wagi bitej ciepłej (5,41 zł) - informuje Krajowy Związek Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej.

Rynek wieprzowiny w Unii Europejskiej odnotował w ubiegłym tygodniu zwiększoną podaż tuczników, a spadek ich ceny w Niemczech o 4 centy miała swój wpływ na obniżenie ceny w innych krajach unijnych. 

bioasekuracja, walka z asf, asf w polsce, ministerstwo rolnictwa, powiatowy lekarz weterynarii

Bioasekuracja będzie w całym kraju. Trwa walka z ASF

Ministerstwo rolnictwa przygotowało projekt rozporządzenia, który wprowadza obowiązek dostosowania gospodarstw do przestrzegania zasad programu bioasekuracji w całym kraju. We wtorek odbyło się kolejne posiedzenie grupy zadaniowej do spraw...
Zakłady przetwórcze w Austrii, Danii, Francji i Belgii podążając za trendem niemieckim obniżyły ceny. Z kolei w Holandii po spadku cen w poprzednich tygodniach o 7 centów w bieżącym utrzymały się na poziomie sprzed tygodnia. Hiszpanie nieznacznie zredukowali ceny zwiększając wagę ubojową tuczników.
 
Producenci trzody oczekują na sezonowe ożywienie rynku. Zazwyczaj zakłady mięsne w styczniu robią duże zapasy mięsa wieprzowego i przygotowują się do nowego sezonu letniego. 
 
Na rynku wieprzowiny panuje duża niepewność w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa ASF w Europie. Groźba dotarcia choroby do Niemiec spędza sen z powiek tamtejszym hodowcom. Po przedostaniu się wirusa do naszych zachodnich sąsiadów może dojść do załamania ceny i gigantycznego kryzysu w branży.
 
Cena w Niemczech na przyszły tydzień została utrzymana na poziomie sprzed siedmiu dni i wyniosła 1,30 euro za kilogram wbc, co w przeliczeniu na polską walutę daje około 5,41 zł.
 
 
Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 3/2024

Hoduj z głową świnie:

-Przednówek w chlewni

-Tucz świń w cyklu otwartym. Żywienie

-Stres cieplny a rozród loch

-Środki do walki z muchami

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 3/2024

Hoduj z głową bydło:

-Dobra siara to podstawa

-Stres cieplny - rozród, żywienie, cielęta

-Kwasica żwacza w świetle najnowszych doniesień

-Metody diagnozowania ciąży

 

PRENUMERATA