ASF. Wojewoda znosi restrykcje w powiatach

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Anna Wysoczańska PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
21-02-2018,8:15 Aktualizacja: 21-02-2018,8:30
A A A

Wojewoda mazowiecki zniósł restrykcje dotyczące przemieszczania świń w dwóch gminach powiatu siedleckiego, w którym wystąpiły ogniska afrykańskiego pomoru świń - poinformował resort rolnictwa.

Zdzisław Sipiera uchylił rozporządzenie z 12 stycznia 2018 roku w sprawie zwalczania ASF na terenie powiatów siedleckiego i sokołowskiego.

asf w polsce, czerwona strefa asf, padłe dziki, lubelszczyzna, Dębowa Kłoda, Sosnowica

ASF. Czerwona strefa powiększa się

Gminy Dębowa Kłoda i Sosnowica (woj. lubelskie) dołączyły do czerwonej strefy i znajdują się na terenie zagrożonym ASF z uwagi na pojawienie się tam choroby u dzików. - Do tej pory nasza gmina znajdowała się w strefie żółtej. W...

Oznacza to zniesienie obszarów zapowietrzonego i zagrożonego, wprowadzonych w związku z wystąpieniem na początku stycznia dwóch ognisk choroby w gminach Paprotnia oraz Korczew w powiecie siedleckim. Skutkuje to anulowaniem restrykcji w zakresie przemieszczania świń.

Decyzja jest związana z ustabilizowaniem się sytuacji epizootycznej w zakresie ASF w województwie mazowieckim - przez brak wystąpienia nowych ognisk choroby w gospodarstwach utrzymujących świnie - wyjaśniono.

Od 10 stycznia nie odnotowano na terenie Polski żadnych ognisk ASF u świń. Natomiast są odnajdowane martwe dziki zakażone wirusem. Od 14 lutego 2014 r. do 21 lutego br. wykryto 1267 przypadki choroby u tych zwierząt.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 2/2021

Hoduj z głową świnie:

-Otwarcie kolejnej hodowli

-Nowości dla hodowców świń

-Gdy trzeba oszczędzać

-Jak nie cynk, to co?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 2/2021

Hoduj z głową bydło:

-Wołowina ma potencjał

-Użytki zielone po zimie

-Kiszone ziarno kukurydzy

-Białko białku nierówne

-Jaką prasę wybrać ?

PRENUMERATA