ASF ponownie szerzy się w Chinach

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
05-05-2021,11:10 Aktualizacja: 05-05-2021,10:58
A A A
Chiny poinformowały o nowych ogniskach afrykańskiego pomoru świń (ASF). Choroba została potwierdzona w Mongolii Wewnętrznej.
 
Chińskie ministerstwo rolnictwa potwierdziło wybuch afrykańskiego pomoru świń we farmie w północnym regionie Mongolii Wewnętrznej.
 
Jest to region autonomiczny w północnych Chinach obejmujący południowe ziemie historycznej Mongolii. Jest to jedna z większych jednostek administracyjnych Chin, stanowi aż 12% ich powierzchni, chociaż zamieszkują ją jedynie 24 mln osób.
 
ASF w Chinach, ceny wieprzowiny, walka z wirusem, plan zagospodarowania przestrzennego,

Chiny mają nowy plan na walkę z ASF

Afrykański pomór świń (ASF) wciąż szerzy się w chińskich hodowlach trzody chlewnej. Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby tamtejszy rząd wprowadza program krajowej regionalizacji.   W prowincjach centralnych i południowych Chin w...
Ognisko zostało wykryte, jak podaje portal euromeatnews.com, w gospodarstwie w pobliżu miasta Baotou, w którym utrzymywano 432 sztuki trzody chlewnej. Według informacji 343 świnie padły.
 
Niedawno poinformowano o dwóch innych ogniskach choroby, które wystapiły w Xinjiangu, na północny zachód od Mongolii Wewnętrznej.
 
Jak podaje tamtejsze ministerstwo rolnictwa epidemia występuje punktowo i nie odnotowano żadnego ogniska regionalnego.
 
Jednak w Chinach większość ognisk nie jest zgłaszana. Występowanie choroby w północnych Chinach miało znaczny wpływ na produkcję trzody chlewnej w pierwszym kwartale tego roku.
 
Od 1 maja kraj ten jest podzielony na 5 stref w celu powstrzymania choroby. Zgodnie z nowymi przepisami przez granice regionalne będą mogły być przemieszczane tylko świnie hodowlane i prosięta.
 
Regiony produkcyjne w północno-wschodnich i środkowych Chinach mogą stanąć w obliczu nadmiernej podaży, podczas gdy duże regiony konsumujące, takie jak wschodnie i południowe Chiny mogą szukać dodatkowej wieprzowiny pochodzącej z zewnętrznych regionów. 
 
  • Więcej informacji na temat hodowli trzody chlewnej znajdziesz w najnowszym wydaniu magazynu "Hoduj z Głową Świnie". ZAPRENUMERUJ

 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 3/2021

Hoduj z głową świnie:

-Posłuchaj, co mają do powiedzenia

-Kształtowanie odporności poprzez żywienie

-Lepszy dobrostan to krótszy tucz

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 3/2021

Hoduj z głową bydło:

-Złożyłeś wniosek o dopłaty?

-Przygotować się na upały

-Sposób na muchy

-Leczyć każdą zasuszoną krowę?

-Zaczynał od ośmiu krów

 

PRENUMERATA