ARiMR dofinansuje budowę ogrodzenia lub basenu dezynfekcyjnego

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
30-08-2017,10:00 Aktualizacja: 30-08-2017,9:50
A A A
Wnioski o dofinansowanie na wykonanie ogrodzenia chlewni czy utworzenie lub zmodernizowanie basenu dezynfekcyjnego można składać od 28 września do 27 października w oddziale regionalnym agencji.
 
Wsparcie na "Inwestycje zapobiegające zniszczeniu potencjału produkcji rolnej" jest skierowane dla rolników, którzy prowadzą chów lub hodowlę co najmniej 300 sztuk świń na terenach objętych afrykańskim pomorem świń (ASF).
 
O pomoc mogą ubiegać się również spółki wodne lub związki spółek wodnych, w których co najmniej połowę stanowią rolnicy posiadający grunty rolne, a spółka została utworzona do wykonywania, utrzymania oraz eksploatacji urządzeń służących do: ochrony gospodarstw członków spółki wodnej przed powodzią, melioracji wodnych lub prowadzenia racjonalnej gospodarki na terenach zmeliorowanych należących członków spółki wodnej.
 
wirus ASF, trzoda chlewna, ogniska choroby

ASF zaatakował kolejne gospodarstwa. Trzy nowe ogniska potwierdzone

Wirus afrykańskiego pomoru świń (ASF) został potwierdzony w trzech kolejnych chlewniach na terenie Polski. Ogniska choroby nr 89, 90 i 91 zostały potwierdzone w woj. lubelskim.   Główny lekarz weterynarii poinformował dzisiaj o...
Rolnicy w ramach wsparcia mogą otrzymać dofinansowanie na wykonanie ogrodzenia chlewni czy utworzenie lub zmodernizowanie basenu dezynfekcyjnego. 
 
Wysokość pomocy wynosi 100 tys. zł i nie może przekroczyć 80 proc. kosztów kwalifikowanych.
 
Wnioski o pomoc są przyjmowane od 28 września do 27 października br. w oddziale regionalnym agencji właściwym ze względu na położenie nieruchomości, na której prowadzony jest chów lub hodowla świń. Można złożyć go osobiście lub przez upoważnioną osobę lub wysłać go listem poleconym.
 
O kolejności przyznawania pomocy decyduje liczba punktów. W przypadku rolników z terenów objętych ASF maksymalną liczbę 6 punktów można otrzymać za posiadania 800 sztuk świń. 
 
W przypadku kiedy rolnik utrzymuje 300 sztuk otrzyma 2 pkt., a jeżeli jego stado liczy 1200 i więcej sztuk również otrzyma 2 pkt. Za inwestycję związane z budową basenu dezynfekcyjnego można otrzymać 2 pkt. 
 
Program jest sfinansowany z budżetu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
 
Wniosek i instrukcję można pobrać ze strony ARiMR.
 
 
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2022

Hoduj z głową świnie:

-Pieniądze na ogrodzenie

-Co z ceną za tuczniki

-Włókno w paszy dla zdrowia

-Odchów prosiąt po nowemu

-Co zamiast tlenku cynku?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2022

Hoduj z głową bydło:

-Delikatne jersyki

-Zysk z mleka i z pierwiastek

-Odmiana ma znaczenie

-Dba o rozród i szybki postęp

-Niedoceniona słoma

 

PRENUMERATA