Argentyńska wieprzowina trafi do Chin

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
17-09-2018,10:20 Aktualizacja: 17-09-2018,10:16
A A A
Wieprzowina z Argentyny będzie eksportowana do Chin na mocy porozumienia, które ma zostać podpisane w listopadzie br. Jednak nie określono jeszcze jaka ilość tego rodzaju mięsa trafi na rynek Państwa Środka.
 
Argentyński ambasador w Chinach, ogłosił podczas swojego udziału w Sympozjum Third Valor Ganadero (Farming Value), że w listopadzie zostanie podpisany protokół, który pozwoli Argentynie na rozpoczęcie eksportu wieprzowiny do Chin - informuje portal 3trzy3.pl na podstawie doniesień gazety Clarín, Diego Guelar.
 
przypadek ASF, wirus ASF, afrykański pomór świń w Belgii, martwe dziki

ASF w sercu Europy. Sąsiedzi Belgii biją na alarm

Wirus afrykańskiego pomoru świń został wykryty w Belgii. Wstępne doniesienia mówiły o dwóch zakażonych dzikach. Portal Pig Progress podał jednak, że w oficjalnym raporcie który trafił do Światowej Organizacji Zdrowia Zwierząt...
Podpisanie umowy pomiędzy tymi państwami odbędzie się w ramach wizyty w Argentynie Xi Jinpinga, prezydenta Chin, w celu udziału w szczycie G20.
 
Jednak szczegóły umowy nie są jeszcze znane. Jak poinformował chiński ambasador nie określono ilości wieprzowiny, którą Argentyna będzie w stanie wyeksportować. 
 
W tym kraju w ubiegłym roku ubój trzody chlewnej przekroczył sześć milionów sztuk, a w przeliczeniu na masę tusz osiągnął poziom 566,084 ton. Było to o 8,4 proc. więcej jak przed rokiem. 
 
Po podpisaniu umowy Argentyna stanie się kolejnym europejskim konkurentem. W sytuacji nadprodukcji wieprzowiny w UE oraz pojawienia się afrykańskiego pomoru świń w Belgii nie jest to dobra informacja dla krajów członkowskich.
 
  • Tematy związane z hodowlą i produkcją trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ

 

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 2/2024

Hoduj z głową świnie:

-Żeby rozród działał dobrze

-Tucz świń w cyklu otwartym. Genetyka i zdrowie

-Okiem doradcy - bioasekuracja ASF

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 2/2024

Hoduj z głową bydło:

-Okiem doradcy - cicha ruja

-Sucha masa jest kluczowa

-Jak liczyć koszty żywienia w produkcji mleka?

-TMR w teorii i praktyce

 

PRENUMERATA