Wojciechowski: dobrostan zwierząt będzie się opłacać

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
16-11-2020,14:20 Aktualizacja: 16-11-2020,14:23
A A A

Janusz Wojciechowski, unijny komisarz do spraw rolnictwa przekazał ważną wiadomość po rozpoczęciu dyskusji na temat przyszłej wspólnotowej polityki rolnej na linii Parlament Europejski - Komisja Europejska - Rada UE.

"To tylko jeszcze taka informacja (dużo o tym na tt), że dziś zaczęliśmy trylog (negocjacje między PE, KE i Radą) w sprawie ostatecznego kształtu reformy Wspólnej Polityki Rolnej. I jedno mogę powiedzieć już dzisiaj - będzie się rolnikom opłacało inwestowanie w dobrostan zwierząt" - zapowiedział polityk na Twitterze.

grzegorz puda, ustawa o ochronie zwierząt, rolnictwo

Minister rolnictwa o "piątce dla zwierząt": milowy krok w poprawie dobrostanu

Ulica nie jest najlepszym miejscem do prowadzenia rozmów na temat noweli o ochronie zwierząt, należy to robić w bardziej cywilizowanych warunkach, na przykład w ministerstwie, dlatego zapraszam uczestników protestów do rozmowy...

W innym miejscu komisarz potwierdził w odpowiedzi na wskazówkę dziennikarza, że "dobrostan zwierząt to priorytet" w nowym rozdaniu unijnej polityki rolnej.

Nie wiadomo dokładnie - i zapewne minie jeszcze trochę czasu zanim pojawią się konkrety - jakie hodowcy będą musieli w kolejnych latach podejmować działania, by otrzymywać wsparcie z unijnych funduszy. Nic jednak dziwnego, że w komentarzach rolników, zwłaszcza po doświadczeniach z tzw. piątką dla zwierząt, trudno doszukiwać się optymizmu.

- Rolnikom zawsze opłaca się inwestować w dobrostan. Lepsze warunki życia zwierząt, większy zysk. Ważne jest tylko, żeby przepisy dobrostanowe skonsultowane były z branżami, bo inaczej wylane zostanie dziecko z kąpielą - podsumował Jacek Zarzecki, prezes Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 2/2022

Hoduj z głową świnie:

-Tuczniki drożeją

-Okres jałowienia loch

-Dobrostan prosiąt ssących

-Biodostępność mineralnych

-Temat ASF wciąż aktualny

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 2/2022

Hoduj z głową bydło:

-Postaw na dobrostan

-Dobre kiszonki to obowiązek

-Przygotować cielęta do opasu

-Suchy TMR w odchowie cieląt

-Czopy dostrzykowe

PRENUMERATA