Śruta sojowa tańsza, rzepakowa nieco droższa

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
29-03-2018,10:30 Aktualizacja: 29-03-2018,10:23
A A A

Śruta sojowa utrzymuje stabilną cenę. Wzmożone zakupy na polskim rynku w ostatnich tygodniach spowodowały, że jej notowania nieco wzrosły. Teraz jednak najprawdopodobniej możemy się spodziewać spadku cen.

Tona śruty sojowej na parkiecie w Chicago, jak informuje TVP, kosztuje 372 dolary. Oznacza to lekki spadek jej notowań. W przypadku polskiego rynku to dobra wiadomość, ponieważ możemy się spodziewać spadków cen tego surowca.

pasze przemysłowe, produkcja pasz, pasze dla drobiu, pasze dla bydła, pasze dla trzody chlewnej

W Polsce najszybciej rośnie produkcja pasz przemysłowych

W 2017 roku produkcja pasz przemysłowych we Wspólnocie była nieznacznie wyższa niż rok wcześniej, ale w Polsce wzrosła aż o 7,5 proc., co było unijnym rekordem. Bieżący rok prawdopodobnie przyniesie dalsze ożywienie w branży. Według...

Tona śruty sojowej w porcie w Gdyni, według notowań Agroloc, 28 marca kosztowała 1586 złotych. To o 100 zł mniej niż przed miesiącem.

Zakupy śruty, jak informuje TVP, w ostatnim czasie znacząco wzrosły. Nie ma jednak obaw o brak surowca. Tym bardziej, że na rynku dostępne są również inne pasze białkowe jak śruta słonecznikowa oraz coraz chętniej wykorzystywana w żywieniu zwierząt śruta rzepakowa.

Śruta słonecznikowa kosztuje około 915-920 zł za tonę, a śruta rzepakowa 925-1000 zł za tonę. W przypadku tej drugiej ceny wzrosły o około 30 zł w porównaniu z końcem stycznia oraz o niemal 100 zł niż przed miesiącem, jednak są stabilne.

Zdecydowanie droższa jest śruta sojowa nonGMO. Za tonę tego komponentu paszowego, który w ostatnich miesiącach coraz bardziej zyskuje na popularności, trzeba teraz zapłacić 1755-1855 zł.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2021

Hoduj z głową świnie:

-Produkuje tuczniki w strefie ASF

-Bioasekuracja nie jest straszna

-Otłuszczanie a rozród loch

-To nie koniec ASF

-Psy mogą pomoc zwalczyć ASF

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2021

Hoduj z głową bydło:

-Śruta sojowa od A do Z

-Zadbaj o zdrowe racice

-Jak powstaje idealna bela?

-Jakie białko w dawkach?

-Z automatyka za pan brat

PRENUMERATA