Koronawirus zagraża dobrostanowi zwierząt

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
12-03-2020,9:30 Aktualizacja: 12-03-2020,16:54
A A A

Dobrostan zwierząt to temat, który pojawił się w związku z wejściem w życie przepisów dotyczących obowiązkowej kwarantanny dla osób, które są podejrzane o kontakt lub zakażenie koronawirusem COVID-19.

Hodowcy bądź pracownicy ferm mogą więc zostać objęci 2 tygodniową kwarantanną. W tym czasie nie będą mogli stawić się w pracy pod groźbą kary pieniężnej.

Zwierzęta hodowlane w takim wypadku mogą pozostać bez opieki.

Koronawirus, żywność, koronawirus COVID-19, EFSA, GLW, GIW, WHO, mięso, mycie rąk

Koronawirus nie przenosi się wraz z żywnością

Główny lekarz weterynarii informuje, że zgodnie z informacją Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA), obecnie nie ma dowodów na to, aby żywność była źródłem lub jedną z dróg przenoszenia koronawirusa...

"W trybie pilnym niezbędne są rozwiązania, które zabezpieczą minimalne potrzeby zwierząt, ale będą jednocześnie bezpieczne dla osób pozostających poza kwarantanną. POLPIG w porozumieniu z innymi organizacjami branżowymi pracuje nad propozycjami rozwiązania tego problemu" czytamy w komunikacje Krajowego Związku Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej POLPIG.

Koronawirus rozprzestrzenia się po całym świecie. Zachorowania wywołane tym patogenem zostały potwierdzone w około 90 krajach.

Wirusa zdiagnozowano u ponad 120 tys. chorych, a z powodu zakażenia zmarło 4377 osób.

Koronawirus w Polsce został potwierdzony u 49 chorych. Pojawiła się pierwsza ofiara śmiertelna. Kwarantanna objęła ponad 1000 osób.

Kwarantanna zostaje nałożona na okres 14 dni od momentu styczności z osobami zakażonymi lub podejrzanymi o zakażenie koronawirusem.

W czasie kwarantanny nie wolno opuszczać określonego miejsca. Objęte nią osoby powinny także unikać spotkań. Jeśli nie jest to możliwe należy zachować bezpieczny odstęp wynoszący 1-1,5 metra. Za nieprzestrzeganie kwarantanny grozi mandat karny.Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 3/2021

Hoduj z głową świnie:

-Posłuchaj, co mają do powiedzenia

-Kształtowanie odporności poprzez żywienie

-Lepszy dobrostan to krótszy tucz

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 3/2021

Hoduj z głową bydło:

-Złożyłeś wniosek o dopłaty?

-Przygotować się na upały

-Sposób na muchy

-Leczyć każdą zasuszoną krowę?

-Zaczynał od ośmiu krów

 

PRENUMERATA