Eksport wołowiny i wieprzowiny w USA spadł

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
18-04-2021,9:10 Aktualizacja: 17-04-2021,10:27
A A A
Amerykański eksport mięsa wołowego i wieprzowego w lutym bieżącego roku spadł. Jest to głównie efekt Covid-19 i związanych z tym problemów w rzeźniach oraz portach. 
 
Według danych Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych (USDA) eksport wołowiny ze Stanów Zjednoczonych w lutym spadł o 8%, a wieprzowiny o 12%  w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku.
 
Ograniczenia eksportowe wynikają z problemów logistycznych, w tym z zatorów w niektórych portach w USA. Zakłady mięsne również zmagają się z niedoborem pracowników, co jest związane z Covid-19. 
 
Popyt na eksport, jak podaje portal euromeatnews.com, utrzymuje się na stałym poziomie mimo wyzwań logistycznych i innych przeszkód związanych z pandemią. 
 
ceny mięsa, wołowina, wieprzowina, drób, wzrost cen,

Wzrosły światowe ceny wieprzowiny i drobiu

Światowe ceny mięsa w marcu wzrosły o 2,3%. Trend ten dotyczy wieprzowiny i drobiu.    Według danych Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) w marcu odnotowano wzrost cen wieprzowiny i drobiu. Mięso...
W lutym eksport wołowiny z USA osiągnął poziom niemal 103,5 tys. tony i był o 8% niższy niż przed rokiem. Został on wyceniony na 669,5 mln dolarów, co oznacza spadek o 2%. 
 
Do lutego eksport wołowiny był o 5% mniejszy niż rok wcześniej i wyniósł 208,5 tys. ton. Jego wartość oszacowano na 1,32 mld dolarów, co oznacza spadek o 2%.
 
Z kolei eksport wieprzowiny w lutym spadł o 12% i wyniósł 239,2 tys. ton. Było on wyceniony na 629,4 mln dolarów, co oznacza spadek o 13%. 
 
Do lutego eksport wieprzowiny był o 11% niższy i wyniósł 487,8 tys. ton. Został on wyceniony na 1,27 mld dolarów, co oznacza spadek o 13%. 
 
Głównymi rynkami zbytu amerykańskiej wołowiny na początku bieżącego roku były Chiny i Korea Południowa. Z kolei w Japonii na eksport wpłynęło coroczne zabezpieczenie importu ustanowione w umowie handlowej między USA a tym krajem. W przypadku wieprzowiny największym rynkiem do tej pory pozostały Chiny.
 
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 2/2023

Hoduj z głową świnie:

-Chiny wałczą z ASF

-Hodowca wygrał z ARiMR

-Oszczędzaj z głową

-Przepis na superlochy

-Rzucił korporację dla świń

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 3/2023

Hoduj z głową bydło:

-Sprzeciw wobec zakazu

-Termin zbioru musi być trafiony

-Mają podążać za paszą

-Trzyma mastitis  ryzach

-Co stosować na muchy?

 

PRENUMERATA