Dużo przypadków wścieklizny w Polsce

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
05-11-2021,10:15 Aktualizacja: 05-11-2021,7:45
A A A

Główny lekarz weterynarii poinformował o wystąpieniu 15 nowych przypadków wścieklizny u dzikich oraz domowych zwierząt. Do 1 listopada łącznie stwierdzono 83 przypadki tej choroby w Polsce.

Liczba przypadków wścieklizny u dzikich oraz domowych zwierząt. w Polsce w tym roku wzrosła do 83. 2 z nich wystąpiły w woj. podkarpackim, pozostałe w mazowieckim.

Przypadki wścieklizny u dzikich oraz domowych zwierząt są stwierdzane na postawie wyników badań laboratoryjnych otrzymanych z Państwowego Instytutu Weterynaryjnego - Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach.

Grzegorz Puda, minister rolnictwa, Piątka dla zwierząt, bydło mięsne, rolnictw, hodowcy bydła, rolnicy, Jacek Zarzecki

Zarzecki: Grzegorz Puda był kompetentny i skory do rozmów

Grzegorz Puda przez rok pełnił funkcję ministra rolnictwa. Przez wielu rolników został zapamiętany wyłącznie jako zwolennik wprowadzenia "Piątki dla zwierząt". Zdaniem Jacka Zarzeckiego, prezesa Polskiego Związku Hodowców i...

Przypadek wścieklizny nr 2021/68 stwierdzono w miejscowości Żanęcin w gminie Wiązowna w powiecie otwockim w woj. mazowieckim u psa poddanego eutanazji.

Przypadek wścieklizny nr 2021/69 stwierdzono w miejscowości Michalin w gminie Józefów w powiecie otwockim w woj. mazowieckim u lisa poddanego eutanazji.

Przypadek wścieklizny nr 2021/70 stwierdzono w miejscowości Żanęcin w gminie Wiązowna w powiecie otwockim w woj. mazowieckim u padłego lisa.

Przypadek wścieklizny nr 2021/71 stwierdzono w dzielnicy Targówek m. st. Warszawy woj. mazowieckim u jenota poddanego eutanazji.

Przypadek wścieklizny nr 2021/72 stwierdzono w miejscowości Karczew w gminie Karczew w powiecie otwockim w woj. mazowiecki u padłego lisa.

wścieklizna, lisy, padłe zwierzęta, szczepienie psów, główny lekarz weterynarii,

Kolejne przypadki wścieklizny potwierdzone na Mazowszu

Główny lekarz weterynarii potwierdził wystąpienie 6 nowych przypadków wścieklizny u zwierząt dzikich. Tym samym ich liczba w Polsce w tym roku wzrosła do 67.   Służby weterynaryjne poinformowały o przypadkach wścieklizny nr 62,...

Przypadek wścieklizny nr 2021/73 stwierdzono w dzielnicy Wawer m. st. Warszawy woj. mazowieckim u padłego lisa.

Przypadek wścieklizny nr 2021/74 stwierdzono w miejscowości Siwianka w gminie Kołbiel w powiecie otwockim w woj. mazowiecki u padłego lisa.

Przypadek wścieklizny nr 2021/75 stwierdzono w miejscowości Dąbrówka w gminie Celestynów w powiecie otwockim w woj. mazowiecki u lisa poddanego eutanazji.

Przypadek wścieklizny nr 2021/76 stwierdzono w miejscowości Józefów w powiecie otwockim w woj. mazowieckim u padłego lisa.

Przypadek wścieklizny nr 2021/77 stwierdzono w miejscowości Kąck w gminie Wiązowna w powiecie otwockim w woj. mazowieckim u padłego lisa.

hodowla norek, zwierzęta futerkowe, dania, Rasmus Prehn

Zakaz hodowli norek przedłużony

Rząd Danii poinformował o przedłużeniu o rok, do końca 2022 r., zakazu hodowli norek w związku z ryzykiem wystąpienia na fermach niebezpiecznych zmutowanych wersji koronawirusa. - Wznowienie hodowli norek jest w Danii wciąż ryzykowne. Nie chcemy...

Przypadek wścieklizny nr 2021/78 stwierdzono w dzielnicy Wawer m. st. Warszawy woj. mazowieckim u padłego lisa.

Przypadek wścieklizny nr 2021/79 stwierdzono  w miejscowości Józefów w powiecie otwockim w woj. mazowieckim u padłego lisa.

Przypadek wścieklizny nr 2021/80 stwierdzono w miejscowości Józefów w powiecie otwockim w woj. mazowieckim u lisa zabitego w wypadku komunikacyjnym.

Przypadek wścieklizny nr 2021/81 stwierdzono w dzielnicy Wawer m. st. Warszawy woj. mazowieckim u padłego lisa.

Przypadek wścieklizny nr 2021/82 stwierdzono w miejscowości Jagodne w gminie Garwolin w powiecie garwolińskim w woj. mazowieckim u padłego lisa.

Przypadek wścieklizny nr 2021/83 stwierdzono w miejscowości Zwola w gminie Gniewoszów w powiecie kozienickim w woj. mazowieckim u odstrzelonego lisa.

Zestawienie dotyczące stwierdzonych przypadków wścieklizny w Polsce w 2021 r. znajdziesz TUTAJ

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2021

Hoduj z głową świnie:

-Produkuje tuczniki w strefie ASF

-Bioasekuracja nie jest straszna

-Otłuszczanie a rozród loch

-To nie koniec ASF

-Psy mogą pomoc zwalczyć ASF

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2021

Hoduj z głową bydło:

-Śruta sojowa od A do Z

-Zadbaj o zdrowe racice

-Jak powstaje idealna bela?

-Jakie białko w dawkach?

-Z automatyka za pan brat

PRENUMERATA