Automat paszowy Euromilk TM Robot nagrodzony

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
29-11-2016,7:00 Aktualizacja: 28-11-2016,22:08
A A A
System automatycznego żywienia TMR firmy Euromilk zdobył statuetkę Złotego Żurawia podczas Centralnych Targów Rolniczych, które w miniony weekend odbyły się w Nadarzynie koło Warszawy. 
 
Euromilk TM Robot jest systemem modułowym i może występować w kilku konfiguracjach. Wersja Basic składa się z wozu paszowego napędzanego silnikiem elektrycznym oraz wózka dystrybucyjnego, który porusza się po szynie podwieszonej do stropu budynku. Urządzenie jest wyposażone w system wagowy i może pracować 24 godz. na dobę.
 
Załadunek wozu, gdzie mieszane są składniki paszy odbywa się za pomocą ciągnika z ładowaczem czołowym lub ładowarką teleskopową. Po przygotowaniu TMR-u jest on transportowany do wózka dystrybucyjnego przez przenośnik taśmowy PCV.
 
test wozów paszowych, Blattin, TMR

Doskonały TMR w teorii i praktyce

Firma Blattin w ostatnim tygodniu stycznia zorganizowała cykl spotkań w ramach XVI Ogólnopolskiej Konferencji Hodowców Bydła Mlecznego. Jedno ze szkoleń odbyło się 27 stycznia w Nakle nad Notecią, a prezentacja pracy wozów...
Jest on napędzany za pomocą silnika elektrycznego zasilanego z akumulatorów, których pojemność pozwala na 6 godzin pracy bez ładowania. 
 
Niewielki rozmiar wózka pozwala na zainstalowanie go zarówno w oborach uwięziowych jak i wolnostanowiskowych nie posiadających korytarza przejazdowego.
 
Urządzenie jest programowane i obsługiwane za pomocą panelu sterującego z podświetlanym wyświetlaczem LCD oraz posiada system podgarniania paszy. 
 
Robot może być dodatkowo wyposażony w dozowanie pasz sypkich EM Feedex, który jest instalowany z przodu wózka dystrybucyjnego. Pobór paszy do wozu odbywa się samoczynnie. 
 
W układzie istnieje możliwość zastosowania nawet do 5 zasobników, które są napełniane raz na kilka dni, w zależności od wielkości stada. 
 
Złotego Żurawia Centralnych Targów Rolniczych za automat paszowy TM Robot odebrał Marcin Szepietowski, wiceprezes firmy Gama Group.
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2020

Hoduj z głową świnie:

-Jaka kukurydza dla świń?

-Sposób na niski FCR

-Nowy szczep świńskiej grypy

-Na gryzonie w chlewni

-Chlewnia na 80 loch

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2020

Hoduj z głową bydło:

-Wysokie przyrosty się opłacają

-Młóto browarniane dla opasów

-500+ dla krowy

-Co na początek laktacji?

-Schorzenia racic w praktyce

PRENUMERATA