Sprawdź jak kształtują się ceny w skupie drobiu po korekcie

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
24-05-2024,14:00 Aktualizacja: 24-05-2024,9:33
A A A
Notowania kurcząt brojlerów i indyków w drugim tygodniu maja wzrosły. W tym samym czasie cena kaczek brojlerów wyraźnie spadła. 
 
W zakładach drobiarskich w dniach od 6 do 12 maja odnotowano niewielkie zmiany cen w skupie kurcząt i indyków. Z kolei ceny kaczek brojlerów uległy dużym tygodniowym wahaniom. 
 
Kurczęta brojlery skupowano średnio po 4,83 zł za kg. Cena ta była o 1% wyższa niż tydzień wcześniej, ale o 0,5% niższa niż przed miesiącem. 
 
Cena indyków, jak podaje Biuro Analiz i Strategii Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, ukształtowała się na poziomie 6,26 zł za kg i była o 1 gr za kg wyższa niż przed tygodniem. Jednocześnie indyki były o 1% droższe niż przed miesiącem. 
 
ceny drobiu, żywiec drobiowy, indyki, kurczęta, tuszki, brojlery, eksport, import, Polska

Drób potaniał za wyjątkiem kaczek

Spadek cen w skupie drobiu na przełomie kwietnia i maja dotyczył niemal wszystkich monitorowanych gatunków drobiu. Wyjątek stanowiły kaczki brojlery, które w ciągu tygodnia podrożały o 5%.   W dniach od 22 kwietnia do 5 maja...
Producenci za kaczki brojlery uzyskiwali średnio 5,72 zł za kg. Cena ta była o 6% niższa niż w poprzednim tygodniu. Notowania tego żywca były jednocześnie o 4% niższe niż miesiąc wcześniej. 
 
W porównaniu z analogicznym okresem minionego roku kurczęta brojlery były tańsze o 15%, kaczki brojlery o 26%, a indyki aż o 28%. 
 
W drugim tygodniu maja tuszki kurcząt patroszonych zbywano średnio po 8,38 zł za kg. Ich cena była o 2% wyższa niż w poprzednim tygodniu i o 9% niż przed miesiącem. 
 
Cena tuszek indyków patroszonych ukształtowała się na poziomie 13,75 zł za kg i była o około 1% wyższa niż tydzień wcześniej oraz o około 2% niż przed miesiącem. 
 
W odniesieniu do cen uzyskiwanych przed rokiem tuszki kurcząt były tańsze o 9%, a tuszki indyków o 6%.
 

Książki warte polecenia: Sygnały kur nieśnych |Sygnały indyków 

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 3/2024

Hoduj z głową świnie:

-Przednówek w chlewni

-Tucz świń w cyklu otwartym. Żywienie

-Stres cieplny a rozród loch

-Środki do walki z muchami

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 3/2024

Hoduj z głową bydło:

-Dobra siara to podstawa

-Stres cieplny - rozród, żywienie, cielęta

-Kwasica żwacza w świetle najnowszych doniesień

-Metody diagnozowania ciąży

 

PRENUMERATA