Spore wahania cen w skupie drobiu

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
06-12-2022,13:50 Aktualizacja: 06-12-2022,10:16
A A A
Ceny skupu kurcząt i kaczek brojlerów w czwartym tygodniu listopada spadły. Z kolei wzrost odnotowano w przypadku indyków oraz gęsi tuczonych.
 
Kurczęta brojlery w dniach od 21 do 27 listopada skupowano średnio po 5,99 zł za kg. Było to o około 1% mniej niż tydzień wcześniej i o 0,4% niż przed miesiącem. 
 
Dostawcy za indyki uzyskiwali średnio 9,16 zł za kg. Cena ta była o 1% wyższa niż w poprzednim tygodniu i o 3% niż przed miesiącem.
 
Główny Inspektorat Weterynarii, produkcja mięsa drobiowego, eksport drobiu z Polski, grypa ptaków

Znoszą zakaz eksportu drobiu z Polski

Kuba i Filipiny zniosły zakaz eksportu do tych krajów m.in. mięsa drobiowego - poinformował Główny Inspektorat Weterynarii. GIW przekazał, że 22 listopada ambasada RP w Hawanie została poinformowana przez Dyrekcję Narodowego Centrum...
Za gęsi tuczone w czwartym tygodniu listopada płacono średnio po 18,45 zł za kg. Było to o 5% drożej niż tydzień wcześniej i o 14% niż w ostatnim tygodniu października.
 
Kaczki brojlery w ciągu tygodnia potaniały o 1% do wartości 7,63 zł za kg. Cena ta była o 1% wyższa niż przed miesiącem. W odniesieniu do notowań sprzed roku kurczęta brojlery były droższe o 51%, indyki o 79%, a kaczki brojlery o 46%. 
 
W czwartym tygodniu listopada tuszki kurcząt patroszonych w zakładach drobiarskich kosztowały na poziomie 8,14 zł za kg. Ich cena była o 3% niższa niż tydzień wcześniej, ale o 11% wyższa niż przed miesiącem, a także o 18% niż w analogicznym okresie 2021 r. 
 
Tuszki indyków zbywano średnio po 15,65 zł za kg. Cena ta była podobna jak przed tygodniem, ale o 5% wyższa niż miesiąc wcześniej i o 36% niż przed rokiem.
  

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2022

Hoduj z głową świnie:

-Pieniądze na ogrodzenie

-Co z ceną za tuczniki

-Włókno w paszy dla zdrowia

-Odchów prosiąt po nowemu

-Co zamiast tlenku cynku?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 1/2023

Hoduj z głową bydło:

-Dobre kiszonki to tańszy opas

-Hodowla i ekonomia

-Stymulacja odporności cieląt

-Zasuszenie samo się nie zrobi

-Stado bydła w telefonie

 

PRENUMERATA