Ptasia grypa dziesiątkuje drób. Dwa kolejne ogniska potwierdzone

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
30-12-2016,16:25 Aktualizacja: 30-12-2016,16:53
A A A
Ptasia grypa podtypu H5N8 zaatakowała dwa kolejne gospodarstwa w woj. lubuskim i małopolskim. Służby weterynaryjne muszą uśpić i zutylizować łącznie ponad 23 tys. sztuk drobiu w tym indyków i kur. 
 
Główny Lekarz Weterynarii poinformował o wystąpieniu siedemnastego i osiemnastego ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków podtypu H5N8.
 
Pierwsze z nich wykryto w gospodarstwie przyzagrodowym, w którym utrzymywano w sumie 7 kury, położonym w miejscowości Dąbrowa Tarnowska, gmina Dąbrowa Tarnowska, powiat dąbrowski, województwo małopolskie. 
 
ptasia grypa, indyki, 16. ognisko

Ptasia grypa - 16. ognisko. Ponad 22 tys. indyków do utylizacji

Główny Lekarz Weterynarii informuje, że szesnaste ognisko wysoce zjadliwej grypy ptaków podtypu H5N8 wyznaczono na fermie, w której utrzymywano ponad 22 tys. indyków. Gospodarstwo położone jest w województwie...
GLW informuje również o osiemnastym ognisku wysoce zjadliwej grypy ptaków, które wyznaczono w gospodarstwie utrzymującym 23577 indyków, położonym w miejscowości Stare Polichno, gmina Santok, powiat gorzowski, województwo lubuskie. Gospodarstwo, w którym stwierdzono ognisko choroby znajduje się w obrębie obszaru zagrożonego ustanowionego wokół gospodarstwa, w którym wyznaczono pierwsze ognisko HPAI.
 
Obecność wirusa ptasiej grypy potwierdziły badania ptaków przeprowadzone w Państwowym Instytucie Weterynarii w Puławach. Ich wyniki otrzymano 29 grudnia 2016 r.
 
Służby weterynaryjne wdrażają w gospodarstwie wszystkie procedury zwalczania, przewidziane w przypadku wystąpienia wysoce zjadliwej grypy ptaków u drobiu.
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 4/2022

Hoduj z głową świnie:

-Stagnacja na rynku

-Co nowego w branży?

-Udział włókna w paszy dla świń

-Zasady uboju z konieczności

-Tuczarnia w miejsce obory

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 4/2022

Hoduj z głową bydło:

-Cena zawodzi hodowców

-Mleczna gala

-Aby było zdrowo i opłacalnie

-Witamina E i selen dla opasów

-Najważniejsze pierwsze dni

 

PRENUMERATA