Polskie kurczaki, indyki i gęsi wkrótce znajdą się na Tajwanie

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
30-06-2016,12:50 Aktualizacja: 30-06-2016,13:05
A A A

W Tajpej na Tajwanie odbyły się jedne z największych, poza Chinami, wschodnioazjatyckich targów spożywczych - Food Taipei 2016. W tegorocznej edycji wzięło udział ponad półtora tysiąca wystawców, w tym Krajowa Rada Drobiarstwa-Izba Gospodarcza, która była gospodarzem stoiska Polish Poultry.

W ramach działań promocyjnych przedstawiciele KRD-IG wraz z wybranymi producentami mięsa drobiowego i jego przetworów z Polski, prowadzili rozmowy handlowe, a także zapraszali do degustacji dań z drobiu przygotowanych specjalnie na tę okazję.

drób, eksport drobiu do rpa, rpa, Krzysztof Jażdżewski, jacek bogucki

Polski drób pojedzie do RPA

Przedstawiciele Polski i RPA ustalili warunki eksportu naszego mrożonego mięsa drobiowego do tego afrykańskiego kraju. Uzgodniono ponadto zapisy dotyczące wymagań weterynaryjnych we wzorze świadectwa zdrowia dla tego towaru. Podczas wizyty...
W ramach popularyzacji polskich produktów z kurcząt, indyków i gęsi, KRD-IG wraz z Warszawskim Biurem Handlowym w Tajpej - oficjalnym przedstawicielstwem naszego kraju na Tajwanie - zorganizowała bankiet dla tamtejszych reprezentantów władz oraz uczestników targów.

Gospodarzami wieczoru byli dyrektor generalny Warszawskiego Biura Handlowego w Tajpej Maciej Gaca oraz dyrektor generalny KRD-IG Łukasz Dominiak. Wśród gości znaleźli się m.in. wiceminister rolnictwa Tajwanu Chin-Cheng Huang, przedstawiciel miejscowych władz weterynaryjnych (BAPHIQ) - dr Kevin Chyi oraz reprezentant największego tajwańskiego importera żywności z Europy - Johnny Ho.

- Dla dalszego, sukcesywnego rozwoju polskiej branży drobiarskiej bardzo istotnym elementem jest umacnianie swojej pozycji na nowych rynkach zbytu poprzez działania promocyjne, realizowane m.in. podczas tak kluczowych wydarzeń jak targi spożywcze. Przyczynia się do zwiększenia świadomości przedsiębiorców z innych regionów o jakości i bezpieczeństwie polskiego mięsa drobiowego oraz jego przetworów, a także do nawiązania nowych relacji handlowych - komentuje Łukasz Dominiak, dyrektor generalny Krajowej Rady Drobiarstwa-Izby Gospodarczej.

eksport drobiu do chin, drób, eksport drobiu, krd

Eksport drobiu do Chin może zwiększyć się... dziesięciokrotnie

Eksport drobiu z Polski do Chin może zwiększyć się dziesięciokrotnie, a wartość może wzrosnąć ze 100 mln zł do 1 mld zł - tak Krajowa Rada Drobiarstwa (KRD) szacuje skutki porozumień podpisanych ze stroną chińską. Umowa KRD z chińskim...
- Często też bezpośrednie spotkania w istotny sposób przyspieszają procesy związane z dopuszczeniem do sprzedaży naszych produktów na rynki pozaunijne. Taka sytuacja właśnie miała miejsce w przypadku Tajwanu - dodaje.

W ubiegłym roku Polska rozpoczęła finalny etap rozmów z władzami weterynaryjnymi Tajwanu, mających na celu umożliwienie eksportu rodzimych produktów drobiowych do tego kraju. Jesienią 2015 roku osiem polskich zakładów drobiarskich przy wsparciu KRD-IG, zostało skontrolowanych przez tajwańską inspekcję weterynaryjną.

Podczas zeszłotygodniowej wizyty w Tajpej przedstawicieli KRD-IG omówiono m.in. wyniki kontroli polskich zakładów oraz kwestie związane z procesem przyznawania zezwoleń eksportowych.

- Wierzymy, iż w trakcie rozmów udało nam się omówić wszelkie kwestie niezbędne do sfinalizowania ustaleń. Obecnie wszystko wskazuje na to, że eksport polskiego drobiu, w tym m.in. gęsiny, na Tajwan powinien ruszyć w ciągu najbliższych tygodni - zaznacza Łukasz Dominiak.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 2/2021

Hoduj z głową świnie:

-Otwarcie kolejnej hodowli

-Nowości dla hodowców świń

-Gdy trzeba oszczędzać

-Jak nie cynk, to co?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 2/2021

Hoduj z głową bydło:

-Wołowina ma potencjał

-Użytki zielone po zimie

-Kiszone ziarno kukurydzy

-Białko białku nierówne

-Jaką prasę wybrać ?

PRENUMERATA