Pierwszy przypadek grypy ptaków w Niemczech

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
22-01-2020,13:00 Aktualizacja: 22-01-2020,12:37
A A A

Grypa ptaków jest notowana nie tylko w Polsce. Jak informuje TVP 1 kolejne kraje zgłaszają przypadki tej choroby do Światowej Organizacji Zdrowia Zwierząt.

Wirus grypy ptaków o podtypie H5N8 został po raz pierwszy potwierdzony za naszą zachodnią granicą. W Niemczech służby weterynaryjne stwierdziły go u padłej dzikiej kaczki.

Kaczka zakażona wirusem H5N8, jak podaje TVP 1, została znaleziona w Brandenburgii w rejonie Sprewy i Nysy na wschodzie Niemiec.

drób, dolnośląskie, ptasia grypa, grypa ptaków, H5N8

Ognisko ptasiej grypy w powiecie legnickim

W jednym z gospodarstw w miejscowości Strupice wykryto ognisko ptasiej grypy (H5N8). Stado drobiu zostało już zutylizowane. Wojewoda dolnośląski wydał rozporządzenie określające m.in. obszary zapowietrzone i zagrożone chorobą. Ptasia grypa nie...

Wirus grypy ptaków, jak informuje federalne ministerstwo rolnictwa, nie został do tej pory wykryty w żadnym gospodarstwie zajmującym się hodowlą drobiu.

Służby weterynaryjne Brandenburgii wprowadziły monitoring dzikiego ptactwa. Koncentrują się one na ptakach żyjących i przebywających w pobliżu wodnych zbiorników.

Grypa ptaków została po raz kolejny wykryta na Słowacji. Choroba wybuchła na fermie znajdującej się na zachodzie kraju. Pierwsze ognisko w tym kraju pojawiło się na początku roku i dotyczyło małego stada kur.

Wirus grypy ptaków o podtypie H5N8 po raz pierwszy od trzech lat został również wykryty na Ukrainie. Więcej informacji na ten temat znajdziesz TUTAJ.

 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2021

Hoduj z głową świnie:

-Pogłowie zmalało

-Ważny smak i zapach paszy

-Stosowanie enzymów w paszach dla prosiąt

-Prąd z gnojowicy

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 5/2021

Hoduj z głową bydło:

-Zaburzenia rozrodu

-Na dobry start

-Inwestuje w kolejne roboty

-Monitoring kiszonek

-Krowy lubią czochradła

 

PRENUMERATA