Kurczęta brojlery i ich tuszki tanieją

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
27-11-2020,12:55 Aktualizacja: 27-11-2020,12:55
A A A
Cena kurcząt brojlerów w drugim tygodniu listopada była o ponad 1% niższa niż w poprzednich notowaniach. Jeszcze większe spadki wynoszące 6% dotyczyły ceny kurcząt patroszonych.
 
Według danych Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW w dniach 9-15 listopada bieżącego roku na rynku krajowym odnotowano spadek cen skupu kurcząt brojlerów przy wzroście cen gęsi tuczonych i kaczek typu brojler.
 
Krajowe zakłady drobiarskie w drugim tygodniu listopada skupowały kurczęta brojlery przeciętnie po 3,08 zł za kg.
 
ptasia grypa, ognisko choroby, wirus HPAI, choroba potwierdzona w Polsce, woj. wielkopolskie, ferma drobiu

Krajowa Rada Drobiarstwa apeluje o zachowanie bioasekuracji

W związku z potwierdzeniem w drugim półroczu 2020 r. pierwszego ogniska grypy ptaków u drobiu w Polsce, Krajowa Rada Drobiarstwa – Izby Gospodarczej skierowała pismo do hodowców. Apeluje w nim o zachowanie...
Cena ta była o ponad 1% niższa niż w poprzednim tygodniu i o 3% niższa niż przed miesiącem. 
 
Indyki tak jak tydzień i miesiąc wcześniej kosztowały 4,18 zł za kg. Kurczęta były o 4% tańsze niż przed rokiem, a żywiec indyczy aż o 29% tańszy. 
 
Za gęsi tuczone, według danych Biura Analiz i Strategii Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, w skupie płacono średnio 7,65 zł za kg.
 
Było to o 2 gr za kg więcej niż tydzień wcześniej oraz o 2% więcej niż przed miesiącem. Cena ta była o 14% niższa niż przed rokiem. 
 
Za kaczki brojlery rolnicy otrzymywali 4,29 zł za kg. To o 3 gr za kg drożej niż w poprzednim tygodniu i o 2 gr za kg drożej niż miesiąc wcześniej. W odniesieniu do notowań sprzed roku cena kaczek była o 2% niższa. 
 
Tuszki kurcząt patroszonych zbywano średnio po 4,04 zł za kg. Ich cena była o 6% niższa niż w poprzednim tygodniu oraz odpowiednio o 3,5% i 22% niższa niż przed miesiącem i rokiem. 
 
W ciągu tygodnia tuszki indyków potaniały o 3%, do wartości 8,91 zł za kg. Cena ta była o 1% niższa niż przed miesiącem i o 6% niższa niż w analogicznym tygodniu ubiegłego roku.
  

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 3/2024

Hoduj z głową świnie:

-Przednówek w chlewni

-Tucz świń w cyklu otwartym. Żywienie

-Stres cieplny a rozród loch

-Środki do walki z muchami

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 3/2024

Hoduj z głową bydło:

-Dobra siara to podstawa

-Stres cieplny - rozród, żywienie, cielęta

-Kwasica żwacza w świetle najnowszych doniesień

-Metody diagnozowania ciąży

 

PRENUMERATA