Kolejne zmiany cen w skupie drobiu

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
31-08-2023,18:30 Aktualizacja: 31-08-2023,18:06
A A A
Żywiec drobiowy w trzecim tygodniu sierpnia odnotował kolejną zmianę cen. Kurczęta brojlery i indyki potaniały, gęsi tuczone podrożały, a notowania kaczek brojlerów pozostały bez zmian. 
 
Kurczęta brojlery w dniach od 14 do 20 sierpnia w ciągu tygodnia potaniały o 3 gr za kg do wartości 5,36 zł za kg. Cena ta była o 2% niższa niż przed miesiącem, a także o 12% niż przed rokiem. 
 
Cena indyków, jak podaje Biuro Analiz i Strategii Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, ukształtowała się na poziomie 6,04 zł za kg. Była ona odpowiednio o 2% i 8% niższa niż przed tygodniem i przed miesiącem. Indyki były jednocześnie o 29% tańsze niż przed rokiem. 
 
Gęsi tuczone w ciągu tygodnia podrożały o 1% do wartości 15,65 zł za kg. Były one jednocześnie o 10 gr za kg droższe niż miesiąc wcześniej i w zbliżonej cenie jak przed rokiem.  
 
rzekomy pomoru drobiu, drób rzeźny, wirus, Newcastle Disease, choroba Newcastle, paramyksowirus ptaków serotypu-1

Rzekomy pomór drobiu. Ograniczenia zostały zniesione

Główny lekarz weterynarii poinformował o zniesieniu obszarów objętych ograniczeniami w związku z wystąpieniem w Polsce rzekomego pomoru drobiu (ND). Wojewoda Podlaski na wniosek Podlaskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii, w...
Dostawcy za kaczki brojlery uzyskiwali średnio 7,30 zł za kg, czyli podobnie jak przed tygodniem. Cena ta była o 4% niższa niż przed miesiącem oraz o 1% niż przed rokiem. 
 
Zakłady drobiarskie w trzecim tygodniu sierpnia zbywały tuszki kurcząt patroszonych średnio po 8,18 zł za kg. Ich cena była o 4 gr za kg wyższa niż tydzień wcześniej, ale o 3 gr za kg niższa niż przed miesiącem. 
 
Tuszki indyków sprzedawano średnio po 13,39 zł za kg. Było to o 3% mniej niż przed tygodniem oraz o 6% niż miesiąc wcześniej. Tuszki kurcząt były o 13% niższe niż przed rokiem, a tuszki indyków o 5%.
 
W okresie pierwszych sześciu miesięcy 2023 r. wyeksportowano z kraju ponad 1 mln ton produktów drobiowych w ekwiwalencie tuszek. Było to o 4% więcej niż przed rokiem.
 
W tym czasie przychody z eksportu wzrosły o 5% do wartości 2,5 mld euro, co daje około 11,8 mld zł. W tym czasie import asortymentu drobiowego zmniejszył się o 1% do 105 tys. ton. Jego wartość wzrosła o 19% do poziomu 255 mln euro, co w przeliczeniu na polską walutę daje około 1,2 mld zł.
 

Książki warte polecenia: Sygnały kur nieśnych |Sygnały indyków 

 

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 3/2024

Hoduj z głową świnie:

-Przednówek w chlewni

-Tucz świń w cyklu otwartym. Żywienie

-Stres cieplny a rozród loch

-Środki do walki z muchami

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 3/2024

Hoduj z głową bydło:

-Dobra siara to podstawa

-Stres cieplny - rozród, żywienie, cielęta

-Kwasica żwacza w świetle najnowszych doniesień

-Metody diagnozowania ciąży

 

PRENUMERATA