Drób podrożał za wyjątkiem kurcząt brojlerów

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
20-12-2022,11:20 Aktualizacja: 20-12-2022,8:29
A A A
Notowania zarówno indyków jak i kaczek brojlerów w drugim tygodniu grudnia wzrosły. Z kolei w przypadku kurcząt brojlerów odnotowano kolejny spadek cen.
 
Ceny skupu kurcząt brojlerów, w dniach 5-11 grudnia, po raz kolejny spadły. Dostawcy uzyskiwali za ten gatunek drobiu średnio 5,85 zł za kg. Było to o 1% mniej niż w poprzednim tygodniu oraz o 3% niż przed miesiącem, ale o 37% drożej niż przed rokiem. 
 
Żywiec indyczy w ciągu tygodnia podrożał o 4 gr za kg do wartości 9,23 zł za kg. Jego cena była o 3% wyższa niż przed miesiącem oraz o 73% niż przed rokiem. 
 
jaja, jaja spożywcze, cena jaj, KIPDiP, kury nieśne, pogłowie kur nieśnych, drób, drobiarstwo, ceny pasz, niedobory gazu

Ceny jaj drastycznie rosną zgodnie z prognozą KIPDiP

Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz w ostatnich dniach sierpnia tego roku wydała publiczne ostrzeżenie przed tym, że za kilka miesięcy, późną jesienią i zimą, jaja w Polsce oraz w Europie mogą być wyjątkowo drogie. W grudniu...
Producenci za kaczki brojlery uzyskiwali średnio 7,66 zł za kg. Były one o 2 gr za kg droższe niż przed tygodniem oraz o 4 gr za kg niż przed miesiącem. W odniesieniu do notowań sprzed roku kaczki brojlery podrożały o 41%. 
 
W zakładach drobiarskich, jak podaje Biuro Analiz i Strategii Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, tuszki kurcząt patroszonych zbywano średnio po 7,57 zł za kg. Było to o 7% taniej niż tydzień wcześniej oraz o 10% niż przed miesiącem. Jednocześnie tuszki kurcząt były o 14% droższe niż przed rokiem. 
 
Cena tuszek indyków ukształtowała się na poziomie 15,78 zł za kg. Była ona o 2 gr za kg niższa niż przed tygodniem, ale o 5% wyższa niż miesiąc wcześniej. W porównaniu z cenami sprzed roku tuszki indyków podrożały o 46%.
 
 

Książki warte polecenia: Sygnały kur nieśnych |Sygnały indyków 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 1/2023

Hoduj z głową świnie:

-Pieniądze na ogrodzenie

-Co z ceną za tuczniki

-Włókno w paszy dla zdrowia

-Odchów prosiąt po nowemu

-Co zamiast tlenku cynku?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 2/2023

Hoduj z głową bydło:

-Cena mleka w UE spada

-Pierwiastki potrzebują miejsca

-Genetyka, czyli hazard w oborze

-Postawili na szybkość doju

-Czołówka producentów opasów

 

PRENUMERATA