Ceny skupu drobiu wzrosły z wyjątkiem kurcząt brojlerów

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
02-11-2022,10:00 Aktualizacja: 02-11-2022,9:56
A A A
Większość monitorowanych gatunków drobiu w trzecim tygodniu października podrożała. Wyjątek stanowią kurczęta brojlery, których cena w ciągu tygodnia spadła o 0,5%. 
 
Kurczęta brojlery w dniach 17–23 października skupowano średnio po 6,04 zł za kg. Cena ta była o 0,5% niższa niż tydzień wcześniej i o 1,5% niż przed miesiącem, a także o 53% wyższa niż w tym samym okresie ubiegłego roku.
 
Indyki skupowano średnio po 8,88 zł za kg. Ich cena była o 1,5% wyższa niż w poprzednim tygodniu i o 3% niż przed miesiącem oraz o 81% niż przed rokiem.
 
cena drobiu, żywiec drobiowy, mięso,indyki, brojlery, spadek cen,

Ceny kurcząt brojlerów i indyków spadły

Rynek żywca drobiowego w drugim tygodniu października odnotował zmiany cen. Kurczęta oraz indyki potaniały, a notowania gęsi tuczonych i kaczek brojlerów wzrosły.    Kurczęta brojlery w krajowym skupie w dniach 10-16 października...
Cena gęsi tuczonych, jak podaje Biuro Analiz i Strategii Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, wyniosła 16,34 zł za kg i była o blisko 3% wyższa niż tydzień i miesiąc wcześniej. Gęsi były jednocześnie o 61% droższe niż przed rokiem.
 
Kaczki brojlery skupowano średnio po 7,54 zł za kg. Były one o około 1% droższe niż w poprzednim tygodniu i przed miesiącem, a także o 50% niż przed rokiem. 
 
W trzecim tygodniu października zakłady drobiarskie sprzedawały tuszki kurcząt patroszonych średnio po 7,22 zł za kg. Było to o 7% taniej niż w poprzednim tygodniu i o 22% niż przed miesiącem. 
 
Cena tuszek indyków w ciągu tygodnia wzrosła o 5 gr za kg do poziomu 14,77 zł za kg. Była ona o 4% wyższa niż przed miesiącem. W porównaniu z cenami uzyskiwanymi przed rokiem tuszki kurcząt podrożały o 24%, a tuszki indyków o 43,5%.
  

 

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!

 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2023

Hoduj z głową świnie:

-Lochy potrzebują obecności człowieka

-Natłuszczanie pasz a jakość siary i mleka loch

-Mikotoksyny psują nie tylko rozród

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2023

Hoduj z głową bydło:

-Jak długi okres przejściowy przed porodem?

-CCM coraz popularniejszy

-Genetyka jest bazą

-Suchy TMR dla cieląt

-Warto powstać na rasy mięsne

PRENUMERATA