X Forum Sektora Wołowiny już w piątek

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
30-01-2024,10:00 Aktualizacja: 30-01-2024,6:55
A A A

10 edycja Forum Sektora Wołowiny pod hasłem: „Produkcja zrównoważona - szanse i zagrożenia” odbędzie się 2 lutego w Marriott Warsaw Hotel.

Polskie Zrzeszenie Producentów Bydła Mięsnego, Rada Sektora Wołowiny oraz współorganizator Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych, organizują Forum Sektora Wołowiny.

Hodowcy i producenci bydła mięsnego oraz przedstawiciele branży mięsnej w tym roku spotkają się podczas jubileuszowej 10 edycji tego wydarzenia.

Wydarzenie odbywa się pod patronatem honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

wilki, drapieżniki, bydło mięsne, bydło, zwierzęta gospodarskie, pastuch, pastwisko, sezon pastwiskowy, szkody, PZHiPBM

Hodowcy apelują w sprawie wilków, które atakują bydło

Bydło mięsne w sezonie wypasu bardzo często przebywa na pastwiskach przez całą dobę. W tym czasie jest narażone na ataki wilków, które w ostatnich latach przybierają na sile. "W związku z coraz częstszymi atakami wilków na...

Udział w X edycji forum zapowiedział Komisarz UE ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski oraz Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

X Forum Sektora Wołowiny odbędzie się w piątek w formacie hybrydowym tj. stacjonarnie w Hotelu Marriott w Warszawie oraz z wykorzystaniem technik komunikacji zdalnej.

Zagadnienia, jakie zostaną poddane dyskusji, dotyczą propozycji do założeń nowej WPR oraz szans i zagrożeń dla europejskiego rolnictwa w kontekście ewentualnej akcesji Ukrainy.

Podczas forum podjęte zostaną również tematy transformacji sektora wołowiny w kierunku zrównoważonym ze szczególnym uwzględnieniem dobrostanu bydła, ograniczenia substancji aktywnych w leczeniu zwierząt oraz redukcji emisji gazów cieplarnianych.

Nie zabraknie również wystąpień dotyczących lepszego zarządzania jakością kulinarną wołowiny oraz ważnej roli produkcji zwierzęcej w produkcji rolnej i mięsa w zrównoważonej diecie.

dyrektywa IED, bydło mleczne, bydło mięsne, Jerzy Wierzbicki, produkcja zwierzęca, emisja gazów, Komisja Europejska

Bydło nie jest instalacją przemysłową czyli rozsądek zwyciężył

Bydło nie zostało uznane za instalację przemysłową w czasie zakończonego trilogu. Toczył się on pomiędzy Radą Europejską, Parlamentem Europejskim i Komisją Europejską w sprawie dyrektywy o emisjach przemysłowych. Argumenty hodowców na...

W dyskusjach X Forum uczestniczyć będą jak co roku przedstawiciele organizacji oraz instytucji polskich, jak i międzynarodowych.

Producent Bydła Mięsnego Roku 2023

W ramach X Forum Sektora Wołowiny odbędzie się również rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu Producent Bydła Mięsnego Roku 2023.

Jest to ogólnokrajowe przedsięwzięcie o cyklicznym charakterze. Konkurs ma na celu integrację środowiska hodowców bydła mięsnego i opasowego oraz promocję dobrych praktyk w zakresie zrównoważonej produkcji i upowszechnianie najnowszej wiedzy o opasie.

Jego zadaniem jest także upowszechnianie wiedzy na temat znaczenia chowu i hodowli bydła dla bioróżnorodności i gospodarki narodowej, a także promowanie rolnictwa zrównoważonego w odniesieniu do bydła oraz innych sektorów z nim związanych.

ceny bydła rzeźnego, mięso wołowe, wołowina, spadek cen, zakup bydła rzeźnego

Koniec dobrej passy dla producentów bydła. Ceny w skupie spadły

Notowania bydła ogółem w drugim tygodniu stycznia po dwukrotnym wzroście spadły. Największa obniżka dotyczyła bydła w wieku 8-12 miesięcy, którego cena spadła o niemal 3%.    Krajowe zakłady w dniach od 8 do 14 stycznia za...

Docelową grupę konkursu stanowią hodowcy zajmujący się opasem i hodowlą bydła mięsnego. Spośród nich wyodrębnione zostały trzy kategorie, tj. hodowca, producent odsadków i producent opasów.

Magazyn „Hoduj z Głową Bydło” oraz portal Agropolska.pl objęły 10 Forum Sektora Wołowiny oraz konkurs Producent Bydła Mięsnego Roku 2023 patronatem medialnym.

Więcej informacji na temat X Forum Sektora Wołowiny znajdziesz TUTAJ

Informacje na temat X Forum Sektora Wołowiny znajdziesz również w mediach społecznościowych na portalu X oraz Facebooku.

X Forum Sektora Wołowiny zostało sfinansowane z Funduszu Promocji Mięsa Wołowego.

Więcej informacji na temat hodowli bydła oraz produkcji mleka znajdziesz w magazynie "Hoduj z Głową Bydło"  ZAPRENUMERUJ

Książki warte polecenia: Sygnały racic|Rozród - Praktyczny przewodnik zarządzania rozrodem (Cow Signals)

 

 


 

 

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 1/2024

Hoduj z głową świnie:

-Skąd się biorą stereotypie u świń?

-Jednym głosem w imieniu hodowców

-Zimowe wyzwania na odchowalni i tuczu

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 2/2024

Hoduj z głową bydło:

-Okiem doradcy - cicha ruja

-Sucha masa jest kluczowa

-Jak liczyć koszty żywienia w produkcji mleka?

-TMR w teorii i praktyce

 

PRENUMERATA